Komorná opera Bratislava pozýva na Diela terezínskych skladateľov

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Komorná opera Bratislava reprízuje program s názvom Diela terezínskych skladateľov v ktorom odznie Sláčikové trio s tanečným performance – G. Klein, 3 hebrejské chlapčenské zbory – V.Ullmann a opera Brundibár – H. Krása. Premiéra sa konala v marci 2013, repríza sa uskutoční 10. júna 2014 v DK Zrkadlový háj v Bratislave.

Projekt Diela terezínskych skladateľov je inšpirovaný programom Národného divadla v Brne v sezóne 2006-2007. Program je zostavený z troch častí, prvá časť Sláčikové trio od Gideona Kleina s baletným sprievodom, druhá časť sú Tri hebrejské chlapčenské zbory od Viktora Ullmanna a nakoniec vyvrcholenie v podobe opery Brundibár od Hansa Krásy s libretom Adolfa Hoffmeistera.

Komorna opera Bratislava poster

Traja skladatelia, ktorí nás budú sprevádzať celým večerom mali jedno spoločné – všetci boli deportovaní do koncentračného tábora Terezín. Prekrásna hudba plná emócií a podnetov z tejto doby. To všetko v jeden večer zakomponované a oživené mladým novovzniknutým telesom Komornej Opery Bratislava.

Komorná opera Bratislava tvorí dôležitú kapitolu vo vývoji slovenského kultúrneho života. Po pätnástich rokoch od zrušenia Komornej Opery sa tento súbor znovuzaložil a úzko spolupracuje s Kultúrnymi zariadeniami Petržalky.

Komorná opera Bratislava

Diela terezínskych skladateľov

repríza

10. jún 2014

DK zrkadlový háj

dirigent: Lukáš Kunst Lederer, réžia: Tomáš Sloboda, scéna: Laura Štorcelová

kostýmy: Anna Radeva, choreografia: Renata Ptačín,

sóla, zbor a orchester KOB

 

Galakoncert Komornej Opery Bratislava

Z najbližších programov KOB sa môžu diváci tešiť na prvý Galakoncert Komornej Opery Bratislava. V Galakoncerte pod taktovkou dirigenta Lukáša Kunst Lederera sa publiku predstavia nielen noví sólisti KOB, ale aj renomované hviezdy – hostia Božena Ferancová, Dušan Jarjabek a Ľudovít Ludha. Koncert, na ktorom zaznie prierez tvorby od Mozarta po Pucciniho, sa uskutoční 26. júna 2014 v DK Zrkadlový háj v Bratislave.

Galakoncert Komornej Opery Bratislava

26. jún 2014

DK Zrkadlový háj v Bratislave

Hostia: Božena Ferancová, Ľudovít Ludha a Dušan Jariabek

spoluúčinkuje: Zbor a orchester Komornej opery Bratislava

dirigent: Lukáš Kunst Lederer

Podujatie je spojené s výstavou kostýmovej výtvarníčky Anny Radevy.

vstupenky na podujatia KOB zakúpite v predpredaji v sieti Ticketportál

Galononcert Komorná opery Bratislava

 

KONKURZ do KOB

Komorná Opera Bratislava vyhlasuje konkurz na nových členov súboru sezóny 2014 / 2015. Po úspešnej premiére titulu Diela terezínskych skladateľov a opery Brundibár, plánuje KOB v ďalšej sezóne uvedenie jednej opernej inscenácie, jednej muzikálovej produkcie a niekoľko koncertov pre sólistov KOB.

Noví členovia, ktorí úspešne absolvujú konkurz, budú zaradení do GALA koncertu nových členov a hostí pre sezónu 2014 | 2015 na konci júna 2014 s orchestrom KOB.

Spoločne ku konkurznej prihláške pošlite do pondelka 9. júna stručný profesijný životopis a profilové foto. Konkurz sa bude konať 12. júna 2014 od 8.00 -12.00 v priestoroch Štátneho Konzervatória v Bratislave, v koncertnej sále na Konventnej 4. Konkurz je vyhlásený na obsadenie sólových rolí a zborových company. Uchádzač si na konkurz pripraví: jednu áriu a jednu slovenskú / českú ľudovú alebo umelú pieseň. Klavírny sprievod si zabezpečí každý sám, prípadne po dohode s vedením KOB zabezpečíme, náklady uchádzačov spojené s konkurzom nie sú hradené.

Prihlášku zasielajte na lukas.kunst@komornaopera.sk

Študenti Konzervatória Bratislava sa môžu zapísať na listine na speváckom oddelení.

Informácie na Tel. č. 0911 744 223 alebo mailom na lukas.kunst@komornaopera.sk

viac o programoch sa dozviete na novom webe KOB

www.komornaopera.sk

Zdroj: KOB
Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár