Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

27. februára 2015 Ľudovít Vongrej Sezóna 2014/2015

Koncert Albrechtiny spojený s prezentáciou knihy Zlaté hlasy

Veľkosť písma
A
A
A
Bratislava – Združenie Albrechtina pozýva na svoj druhý tohtoročný koncert z cyklu (ne)známa hudba. Koncert bude spojený s prezentáciou knižnej publikácie Zlaté hlasy od Terézie Ursínyovej.

Na vokálnom koncerte sa predstavia Eva Šušková (soprán) a Peter Mikuláš (bas), s klavírnym sprievodom Petra Pažického.

Koncert, na ktorom odznejú dva hudobne i obsahovo hlboké vokálne cykly ruských velikánov Modesta Petroviča Musorgského a Dmitrija Dmitrijeviča Šostakoviča, ale i skladby slovenského autora Viliama Figuša-Bystrého, sa uskutoční 2. marca 2015 o 19.00 hod. v Pálffyho paláci na Zámockej ulici v Bratislave. Od Musorgského zaznie cyklus ,,Detská izba“ v interpretácii Evy Šuškovej a spoločne s Petrom Mikulášom zaspievajú dielo ,,Mati moja!“ od Viliama Figuša-Bystrého. Ide o cyklus piatich piesní pre soprán a bas so sprievodom klavíra na sugestívnu poéziu Fedora Ruppeldta (brat Miloša Ruppeldta). Po prestávke zaznie Suita na básne Michelangela Buonarrotiho od Dmitrija Šostakoviča v podaní Petra Mikuláša.

FotorCreated

Koncert Albrechtiny bude spojený s oficiálnou prezentáciou knižnej novinky s názvom Zlaté hlasy od autorky Terézie Ursínyovej. Kniha vyšla koncom minulého roku vo vydavateľstve Perfekt. Informovali sme o nej TU…

Po koncerte je dobrou tradíciou Albrechtiny tradičné pozvanie na pohár vína.

Vstupné na koncert je dobrovoľné.

O Albrechtine

Hlavným cieľom občianskeho združenia Albrechtina sa stala resuscitácia hudby, na ktorú slovenské hudobné inštitúcie zabudli, alebo bola celkom zrejme z hudobného života na Slovensku vyhnaná z najrozmanitejších dôvodov. Albrechtina teda akcentuje najmä objavnosť koncertnej dramaturgie, ktorá chce komplementovať jestvujúci inštitucionálny hudobný život. Rovnako významným cieľom Albrechtiny je vytvorenie koncertného priestoru pre recitály najmä interpretov mladších generácií, keďže pódiová skúsenosť je nenahraditeľnou devíziou pri formovaní ich umeleckého profilu.

www.albrechtina.sk

Albrechtina, plagat

Pripravil: Ľudovít Vongrej

Zdroj: Albrechtina

Zdieľať:

O autorovi

Ľudovít Vongrej
šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

G. Verdi: Nabucco, tlačová konferencia
k premiére Opery SND
(videozáznam Opera Slovakia)