Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

27. augusta 2015 redakcia Sezóna 2014/2015

Koncert Pavla Bršlíka a Adriany Kučerovej sa z dôvodu ochorenia tenoristu prekladá

Pavol Bršlík, Adriana Kučerová
Veľkosť písma
A
A
A
Bratislava – Organizátori Viva Musica! festivalu oznámili náhlu zmenu termínu koncertu Viva Opera! z dôvodu ochorenia sólistu Pavla Bršlíka. Všetky zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti, náhradný termín koncertu organizátori oznámia v najbližších dňoch.

Organizátori Viva Musica! festivalu sa ospravedlňujú všetkým návštevníkom, ktorí sa tešili na záverečné operné gala 11. ročníka festivalu a zakúpili si naň vstupenky. Koncert Pavla Bršlíka a Adriany Kučerovej, ktorý bol už týždne vypredaný a mal sa konať už túto sobotu, 29. augusta v bratislavskej Redute sa pre chorobu sólistu Pavla Bršlíka presunie na nový termín, ktorý organizátori oznámia v najbližších dňoch.

Všetky zakúpené vstupenky zostávajú platné.

Tenorista Pavol Bršlík patrí dnes k najvýraznejším predstaviteľom mladej speváckej generácie na medzinárodnej opernej scéne. Kariéra Pavla Bršlíka zaznamenala náhly zvrat v roku 2005, keď ho časopis Opernwelt zvolil za „najsľubnejšieho speváka roka“. Pavol Bršlík študoval na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Už v roku 2000 získal prvú cenu na Medzinárodnej speváckej súťaži A. Dvořáka v Českej republike. V sezóne 2002/2003 si rozšíril hudobné vzdelanie v opernom štúdiu CNIPAL v Marseilles a absolvoval majstrovské kurzy pod vedením niekoľkých svetových spevákov (Y. Minton, M. Mesplé, M. Freni, W. Matteuzzi). V roku 2014 nahral v spolupráci s klaviristom Róbertom Pechancom profilové CD s názvom Mikuláš Schneider-Trnavský: Songs (Piesne) s piesňovou tvorbou slovenského hudobného skladateľa Mikuláša Schneidera-Trnavského pod hlavičkou vydavateľstva Viva Musica! records.

Aktuálne informácie nájdete na: www.vivamusica.sk a na sociálnej sieti facebook.com/vivamusicafestival.

Informovala: Barbora Drahovská, Viva Musica! festival

Zdieľať:

O autorovi

redakcia
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

Videozáznam tlačovej konferencie Národného divadla Košice k sezóne 2023/2024