Koncert Príďte za operou IV. predstaví ďalšie mladé talenty

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Veľký Klíž – Už po štvrtýkrát pozýva občianske združenie Opera Slovakia na koncert mladých operných talentov, ktorý sa už tradične bude konať v netradičnom priestore amfiteátra osady Starý Klíž v obci Veľký Klíž (okres Partizánske). Tento rok sa 30. júna 2017 o 18:00 hod. s interpretáciou diel autorov svetovej opernej literatúry predstavia traja mladí umelci – Patricia Janečková, Viktória Norko Marková a Ján Zreľák s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej.

Príďte za operou je názov open air podujatia organizovaného občianskym združením Opera Slovakia, ktorého cieľom je atraktívnym spôsobom predstaviť nové umelecké tváre v netradičnom prostredí amfiteátra osady Starý Klíž v obci Veľký Klíž (okres Partizánske). Rozvíjajúca sa tradícia pokračuje a v tomto roku k nim pribudnú ďalší traja. Organizátorom je občianske združenie Opera Slovakia, ktorého hlavným cieľom je podpora šírenia slovenskej opernej kultúry na Slovensku a v zahraničí s presahom do iných žánrov klasickej hudby. Týmto podujatím chce Opera Slovakia nielen priblížiť operné umenie, ale zároveň aj predstaviť mladé vychádzajúce operné talenty a slovenskú opernú kultúru súčasnosti širšej verejnosti na netradičnom mieste. Koncert je zároveň aj spoločenskou udalosťou spojenou s miestnou gastronómiou.

Ľudovít Vongrej

Ľudovít Vongrej, producent koncertu

,,V rozbiehajúcej sa kariére mladého umelca je veľmi dôležitá koncertná prax aby si prostredníctvom nej hľadal nielen vlastný interpretačný štýl a vypestoval spevácku kondíciu, ale aj aby objavoval komunikáciu s divákom a konfrontoval sa so skúsenými umelcami. Opera Slovakia v rámci svojej produkčnej činnosti dáva mladým umelcom túto príležitosť. Nie je to len koncertná prax, ale spája sa s ňou aj publicita a mediálne zviditeľnenie. Na koncerte s názvom Príďte za operou sme od roku 2014 počas troch ročníkov v príjemnom prostredí amfiteátra osady Starý Klíž predstavili dvanásť mladých umelcov, z ktorých viacerí sa etablovali na profesionálnych operných scénach či koncertných pódiách. Rozvíjajúca sa tradícia pokračuje a v tomto roku k nim pribudnú ďalší traja“.

Príďte za operou III., koncert mladých talentov, Opera Slovakia 2016,
Amfiteáter Starý Klíž,
foto: Martina Turoňová

Koncert mladých talentov Príďte za operou IV. bude pozostávať z diel svetových autorov (Händel, Trnavský, Smetana, Puccini, Bellini a ďalší). V tomto roku sa na koncerte predstavia sopranistky Patricia Janečková, študentka operného spevu na Janáčkovom konzervatóriu v Ostrave, ktorá má za sebou množstvo koncertov a spoluprác s vrcholovými umelcami a taktiež je víťazkou viacerých speváckych súťaži, Viktória Norko Marková, finalistka 22. ročníka Medzinárodnej speváckej súťaže Mikuláša Schneidera-Trnavského a tenorista Ján Zreľák, víťaz súťaže slovenských konzervatórií. Účinkujúci vystúpia s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej, korepetítorky Opery ŠD v Košiciach, hlavnej korepetítorky súťaže Musica Sacra v Ríme, ako aj hlavnej korepetítorky a dramaturgičky Opera Slovakia.

 

Vstupné na podujatie Príďte za operou IV je 10 €/osobu

Z kapacitných dôvodov si vstupenku treba kúpiť v predpredaji v dostatočnom predstihu vopred. V cene vstupného je okrem koncertu zahrnuté aj bohaté občerstvenie s voľnou prehliadkou osady Starý Klíž.

Vstupenky si zakúpite na redakcia@operaslovakia.sk, Tel.č. +421907818876

Po koncerte bude nasledovať občerstvenie a voľné posedenie spolu s organizátormi, návštevníkmi a umelcami.

Viac o mieste konania podujatia na www.starykliz.sk

ilustračné video z prvého ročníka koncertu Príďte za operou

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár