Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

9. marca 2015 Ľudovít Vongrej Sezóna 2014/2015

Koncert troch stredovekých tenorov v Bratislave

Three Medieval Tenors
Veľkosť písma
A
A
A
Bratislava – Bratislava Tourist Board pozýva na koncert tenoristov Johna Pottera, Christophera O´Gormana a Rogersa Coveyho-Crumpa, ktorý je fascinujúcim návratom do veku katedrál v 13. storočí. Piaty koncert cyklu komorných večerov v rámci projektu Bratislava Goes Classical sa tentokrát presunie do ďalšej bratislavskej dominanty Katedrály sv. Martina už 16. marca 2015.

Koncert tenoristov Johna Pottera (vystúpil na festivale Konvergencie v projektoch Being Dufay a The Dowland Project), Christophera O´Gormana a Rogersa Coveyho-Crumpa s názvom Three Medieval Tenors (Tri stredoveké tenory) je fascinujúcim návratom do veku katedrál v 13. storočí. Sprievodcom na tomto putovaní je conductus, unikátne spojenie stredovekej hudby a poézie, ktorej texty rozprávajú príbehy o Bohu a láske, ale i o smrti a neprávostiach doby. Séria nahrávok dvojice bývalých členov The Hilliard Ensemble a Christophera O´Gormana pre prestížny label Hyperion sa stretla s pozitívnymi ohlasmi renomovaných britských mesačníkov o klasickej hudbe Gramophone („classy performances“) a BBC Music Magazine („it’s hardly necessary to mention that the performances are superb“).

Vstupenky na tento výnimočný koncert sú v predpredaji v sieti Ticketportál TU…

Piaty koncert cyklu komorných večerov v rámci projektu Bratislava Goes Classical sa tentokrát presunie do ďalšej bratislavskej dominanty. Katedrála sv. Martina privíta významných hostí už 16. marca 2015 o 19:00 hod.

Projekt Bratislava Goes Classical je novým umeleckým a marketingovým projektom organizácie destinačného manažmentu hl. mesta SR / Bratislava tourist board, ktorého úlohou je prezentovať jedinečné produkcie z oblasti klasickej hudby, doma ale najmä v zahraničí. Je zároveň prvým spoločným produktom, v ktorom Bratislava Tourist Board prizvala k spolupráci erbové inštitúcie akými sú Slovenská filharmónia, Slovenské národné divadlo, Hudobné centrum a ako aj vybraných organizátorov vrcholných festivalov, či hudobných cyklov prezentujúcich jedinečný a bohatý program v oblasti klasickej hudby konajúci sa v hlavnom meste SR – Bratislave. Cieľom projektu je na pozadí väčšieho prepojenia produktov klasickej hudby a HoReCa segmentu priniesť do Bratislavy viac bonitných klientov predovšetkým z regiónu CENTROPE ale rovnako rozšíriť turistom možnosti trávenia voľného času v Bratislave práve prostredníctvom produktov klasickej hudby.

Viac o projekte Bratislava Goes Classical nájdete na

www.bagoclassical.sk

Pripravil: Ľudovít Vongrej

Zdroj: BGC

Zdieľať:

O autorovi

Ľudovít Vongrej
šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

G. Verdi: Nabucco, tlačová konferencia
k premiére Opery SND
(videozáznam Opera Slovakia)