Koncertné uvedenie opery Tosca v Dome umenia v Žiline

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Žilina – Dom umenia Fatra v Žiline pripravilo pre milovníkov operného umenia koncertné uvedenie opery Tosca známeho talianskeho skladateľa Giacoma Pucciniho, ktoré sa bude konať vo štvrtok 20. a piatok 21. novembra 2014 o 19.00 hod. s medzinárodným interpretačným obsadením.

Štátny komorný orchester Žilina sa predstaví pod taktovkou rakúskeho dirigenta Christiana Pollacka, ktorý sa v Žiline predstavil už s viacerými koncertnými uvedeniami známych opier. Postavy v opere zaznejú v interpretácii medzinárodného sólistického ansámblu. Spoluúčinkuje Zbor Opery Štátneho divadla Košice.

Giacomo Puccini: Tosca

Koncertné uvedenie opery

Dom umenia Fatra Žilina

štvrtok 20. a piatok 21. novembra 2014 o 19.00 hod.

Tosca: Cecilia Berglund, soprán, Švédsko

Cavaradossi: Eugene Amesmann, tenor, Rakúsko

Scarpia: Andrij Shkurhan, barytón, Ukrajina

Sagrestano: Max Sahliger, basbarytón, Rakúsko

Angelotti: Marián Lukáč, basbarytón, SR

Spoletta: Titusz Tobisz, tenor, Slovensko

Zbor Opery Štátneho divadla Košice

Opery talianskeho autora Giacoma Pucciniho patria kvôli vypointovaným príbehom a vrúcnej hudbe medzi stálice v repertoári každého divadla. Tosca – hudobná dráma, vychádzajúca zo štýlu bel canto, o veľkej láske, vášni a zrade je umocnená vznešenou, ale aj démonickou hudbou s radom krásnych melodických árií.

Tosca, ŠKO Žilina, plagát

www.skozilina.sk

Informovala: Petra Kovačovská, ŠKO

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár