Konkurz do Operného štúdia SND

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Opera Slovenského národného divadla vypisuje konkurz na obsadenie sólistických rolí v pripravovanej inscenácii opery Il re Teodoro in Venezia (Kráľ Teodor v Benátkach) Giovanniho Paisiella, ktorú premiérovo uvedie 24. a 26. júna 2015 v rámci projektu Operného štúdia SND.

Konkurz bude prebiehať v dňoch 18. – 20. júna 2014 v novej budove SND v hlasových odboroch lyrický soprán, mezzosoprán, tenor, tenor-buffo, bas, basbarytón, barytón. Uchádzači si majú pripraviť dve árie, z ktorých minimálne jedna bude z barokového alebo klasicistického operného repertoáru. Prihláška musí obsahovať základné osobné údaje o záujemcovi (vrátane CV a kontaktu). Zúčastniť sa môžu vokálni umelci s ukončeným vysokoškolským alebo stredoškolským vzdelaním v odbore operný/koncertný spev alebo študenti vysokých hudobných škôl a študenti 5. alebo 6. ročníka stredných hudobných škôl v uvedenom odbore. Vekový limit je nedovŕšený vek 35 rokov. Zadelenie do konkrétnych termínov v uvedenom časovom rozpätí bude záujemcovi oznámené následne.

Prihlášky posielajte do 17.6.2014 na adresu:

SLOVENSKÉ NÁRODNÉ DIVADLO

Umelecká prevádzka Opery SND

Pribinova 17

819 01 Bratislava 111

E-mail : igor.pasek@snd.sk

www.snd.sk

 

Zdroj: SND
Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár