Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

23. júla 2014 Ľudovít Vongrej Sezóna 2013/2014

Konkurz do produkcie Mascagniho opery Sedliacka česť na Cypre

ilustračné foto
Veľkosť písma
A
A
A
Cyprus – Cyprus Youth Symphony Orchestra vyhlasuje konkurz do produkcie opery P. Mascagniho Sedliacka česť (Cavalleria rusticana) na roly Turiddu, Alfio, Lucia a Lola, pre spevákov – študentov vysokých škôl. Ide o edukačný program, v rámci ktorého úspešní uchádzači získajú príležitosť účinkovať v inscenovanej produkcii Sedliackej cti s Cyprus Youth Symphony Orchestra pod vedením jeho dirigenta a umeleckého vedúceho Yiorgosa Kountourisa.

Skúšky a predstavenia budú prebiehať na Cypre v dvoch etapách. Vybraní uchádzači musia byť k dispozícii na intenzívny skúšobný proces 20. až 27. augusta 2014 a na ďalšie skúšky a dve predstavenia 12. až 26. apríla 2015.

Na konkurze sa môžu zúčastniť občania krajín Európskej únie, Bosny a Hercegoviny, Srbska, Čiernej hory, Albánska, Macedónska, Turecka a Izraela. Prihlášky je potrebné zaslať elektronicky na info@cyso.org.cy najneskôr do stredy 30. júla 2014, 14.00 (GMT+2).

Uchádzači pošlú s prihláškou audiovizuálne nahrávky nižšie uvedených árií zo Sedliackej cti a jednej árie G. Pucciniho alebo G. Verdiho podľa vlastného výberu. Ak uchádzač nemôže prezentovať árie zo Sedliackej cti, pošle nahrávky dvoch veristických árií podľa vlastného výberu, z nich jednu od G. Pucciniho.

 

TURIDDU – spinto tenor:

1) Mamma, quel vino e generoso

2) Lola, bianca come fior di spino (Siciliana)

 

ALFIO – dramatický barytón:

1) Il cavallo scalpita

 

LOLA – lyrický mezzosoprán:

1) Fior di giaggiolo

 

LUCIA – kontraalt/dramatický mezzosoprán:

2 veristické árie podľa vlastného výberu, z nich jedna od G. Pucciniho

 

Konkurz následne prebehne prostredníctvom vyhodnotenia zaslaných materiálov.

Úspešným uchádzačom Cyprus Symphony Orchestra Foundation uhradí cestovné náklady (do 350 eur), ubytovanie s plnou penziou a dopravu z/na letisko na Cypre.

Viac informácií môžete nájsť na webovej stránke www.cyso.org.cy alebo získať telefonicky na číslach +357 22 463144 a +357 22 463135.

 

 

Zdieľať:

O autorovi

Ľudovít Vongrej
šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

Videozáznam tlačovej konferencie Národného divadla Košice k sezóne 2023/2024