Kontinuity: Gustáv Papp

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Opera SND pripravila ďalšie nedeľné matiné, tentokrát venované spomienke tenoristovi, sólistovi Opery SND Gustávovi Pappovi. Autorsky toto matiné pripravil Jaroslav Blaho.

Dramatický tenor s objemným kovovým hlasom a expresívnym výrazom – to bol „spievajúci chirurg“ MUDr. Gustáv Papp, sólista Opery SND v rokoch 1954 – 1987. Nezabudnuteľný predstaviteľ vypätých partií súčasnej slovenskej i zahraničnej opery, romantický Faust i Dalibor, v našich reláciách celkom ojedinelý wagnerovský interpret. Spomienke na tento historický zjav slovenského operného umenia je venované ďalšie pokračovanie cyklu podujatí Kontinuity. Po skončení programu sa uskutoční vernisáž výstavy fotografií dokumentujúcich  umeleckú kariéru a bohatý interpretačný záber umelca.

Gustáv Papp sa narodil 28. septembra 1919 v Čiernom Balogu. Po štúdiu medicíny absolvoval spev v Bratislave a vo Viedni. Pôsobil v Opere SND, kde patril medzi najvýraznejších spevákov. Vytvoril rad vynikajúcich postáv v domácom i svetovom opernom repertoári. Venoval sa aj koncertnej činnosti. Zomrel 7. októbra 1997 v Bratislave.

Kontinuity: Gustáv Papp

Matiné, historická budova, nedeľa 27. apríl 2014 – 10:30

Hostia programu: Nina Hazuchová, Milada Synková, Ľudovít Ludha, Amir Khan

Klavírny sprievod: Branko Ladič

Autor a moderátor: Jaroslav Blaho

www.snd.sk

Zdroj: SND

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár