Kontinuity s Jaroslavom Blahom o vzniku Opery SND k blížiacej sa storočnici SND

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – SND pozýva na ďalšie Kontinuity, tentokrát venované vzniku prvej slovenskej opernej scény, ktoré sa uskutočnia pri príležitosti blížiacej sa storočnice Slovenského národného divadla. Kontinuity s teatrológom Dr. Jaroslavom Blahom a jeho hosťami sa uskutočnia v nedeľu 11. decembra o 10:30 v historickej budove SND.

S blížiacim sa stým výročím od založenia Opery Slovenského národného divadla chce vedenie SND svojim divákom postupne sprostredkovať jednotlivé etapy jej histórie. Už v rámci decembrového podujatia Kontinuity priblíži Jaroslav Blaho najstaršie obdobie dejín našej prvej národnej opernej scény, teda rokmi jej vzniku, a bude sa venovať konštituovaniu tohto telesa ako profesionálneho operného súboru v prvom desaťročí jeho existencie, v období, keď na čele súboru stál Milan Zuna a Oscar Nedbal.

Jaroslav Blaho, foto: Ľudovít Vongrej

Jaroslav Blaho,
foto: Ľudovít Vongrej

O tom, ako sa SND zakladalo, s akými ťažkosťami sa borilo a v akých spoločenských súvislostiach sa nachádzalo, pútavým spôsobom porozpráva v nedeľu 11. decembra o 10.30 h v historickej budove SND znalec našej divadelnej histórie teatrológ Jaroslav Blaho. Program Kontinuity s protagonistami minulosti, pamätníkmi, ale aj so súčasníkmi je už tradíciou u milovníkov opery. V živých hudobných vstupoch vystúpi Andrea Vizvári, Michaela Šebestová a Miriam Garajová. Na klavíri ich bude sprevádzať Róbert Pechanec.

www.snd.sk

zdroj: SND

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár