Košická opera pripravuje Ariadnu na Naxe

0

Týždenný prehľad najnovších článkov

Prihlásením k odberu súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov. Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Košice – Všetky zložky operného súboru sa v týchto dňoch naplno venujú prípravám inscenácie opery Richarda Straussa Ariadna na Naxe, ktorá bude mať premiéru 14. marca. Hudobné naštudovanie má v rukách rakúsky dirigent Konrád Leitner, o réžiu sa postará Linda Keprtová. Pozrite si, čo o novom titule hovorí umelecký šéf opery Karol Kevický a nazrite aj do zákulisia prvých stretnutí dirigenta so sólistami.

Richard Strauss: ARIADNA NA NAXE

Opera ŠD Košice

Opera v jednom dejstve s prológom v nemeckom jazyku

Premiéra: 14. marca 2014

Hudobné naštudovanie: Konrad Leitner

Réžia: Linda Keprtová

Čarovná jednodejstvová opera s prológom založená na princípe „divadlo v divadle” prichádza s iskrivým pôvabom pobaviť nielen operného diváka. Autorom libreta je Hugo von Hofmannsthal – vynikajúci básnik svojej doby a Richard Strauss, ktorý v roku 1912 svoju premiéru dokonca sám dirigoval. Opera prináša výnimočnú náročnosť speváckych partov hlavných predstaviteľov, netradičnú inštrumentáciu a nástrojové obsadenie a mimoriadne originálnu prácu s povestne známou témou. Košické divadlo uvádza druhú verziu tejto opery, ktorá mala premiéru v roku 1916 a predstaví sa v nej spevácke obsadenie medzinárodného renomé.

Zdroj: ŠDKE

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

redakcia

Zanechajte komentár

Sledujte nás na Facebooku