La traviata v produkcii z Baden Baden na plátnach kín CINEMAX už 29. mája

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – CINEMAX pozýva na záznam predstavenia Verdiho opery La traviata v produkcii z Baden Baden. Hlavné postavy stvárnia Olga Peretyatko, Atalla Ayan a Simone Piazzolla. Prostredníctvom tohto diela sa ako režisér predstaví tenorista Rolando Villazón, diriguje Pablo Heras-Casado. Vybrané kiná CINEMAX uvedú záznam predstavenia v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Trenčín, Trnava a Žilina, už v pondelok 29. mája o 19:00.

Hviezdny tenor a režisér Rolando Villazón naštudoval pravdepodobne Verdiho najznámejšie majstrovské dielo pre Festspielhaus v Baden Baden. Jeho poňatie je plné farieb, života a emócií. Villazónov podpis ako speváka aj režiséra je tu nezameniteľný. Ako Alfredo Germont sa celosvetovo preslávil pred 10 rokmi. Teraz tento spevák mexického pôvodu režíroval Traviatu plnú energie, s dôrazom na detail a dokonca s náznakom melanchólie. Villazón si zvolil neobyčajný prístup presunutím akcie veľkej a tragickej milostnej aféry medzi Alfredom a kurtizánou Violettou do farebného a hlučného sveta cirkusu.

G. Verdi: La traviata, Festspielhaus v Baden Baden, 2015,
foto: Andrea Kremper

Sopranistka Olga Peretyatko ako Violetta podáva „fantastický obraz hlavnej postavy kolísajúc medzi adolescentnou radosťou zo života, zrelým nadhľadom a úzkosťou“ (Stuttgarter Zeitung). Jej partner je mladý brazílsky tenor Atalla Ayan ako žiarlivý Alfredo. Barytonista Simone Piazzolla ako Alfredov prísny otec Giorgio Germont dodáva svojim spevom silný pocit ´talianskosti´ na javisku (Neue Zürcher Zeitung). Dirigentom je mladý španielsky dirigent Pablo Heras-Casado.

G. Verdi: La traviata, Festspielhaus v Baden Baden, 2015,
foto: Andrea Kremper

Diváci kín CINEMAX si záznam predstavenia Verdiho opery La Traviata z Baden Baden (v taliančine s anglickými titulkami) môžu pozrieť už v pondelok 29. mája o 19:00.

V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! Jednoducho maximálny kultúrny zážitok.

Viac informácii o operno-baletnej sezóne 2016/2017 v kinách CINEMAX nájdete TU…

Viac informácií a predaj vstupeniek na www.cine-max.sk a v kinách CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Trenčín, Trnava a Žilina.

Využite možnosť kúpiť si vstupenku v predpredaji výhodnejšie!

Informovala: Barbora Menzl Drobná, CINEMAX

PR článok

video

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár