Lohengrin v Opere SND v piatok 4. marca s významnými hosťami

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Už v piatok 4. marca sa v prvom zo štyroch posledných predstavení Wagnerovej opery Lohengrin v SND predstavia pod dirigentskou taktovkou Friedricha Haidera štyria mimoriadni hostia. Vedenie divadla ohlásilo zmenu obsadenia z dôvodu choroby dvoch hlavných predstaviteľov a tak pôvodne ohlásených Adrianu Kohútkovú (Elsa) a Ferdinanda von Bothmera (Lohengrin) zastúpia Maida Hunderling a Hugo Mallet (Lohengrin).

V hlavnej úlohe sa po prvý raz na našej prvej scéne predstaví rodák z Londýna Hugo Mallet, známy z mnohých operných scén, napríklad v Nemecku, či vo Francúzsku, považovaný za skvelého interpreta Wagnera. V úlohe Ortrud, to bude tiež debutantka v Opere SND, vynikajúca česká mezzosopranistka Eliška Weissová, ktorá si získala pozornosť divákov i recenzentov vo Francúzsku, Írsku, či Slovinsku. K známym zahraničným hosťom, ktorých výkony sme na opernej scéne SND už neraz ocenili, patria Maida Hunderling (Elsa) a Anton Keremidtchiev (Friedrich). Päticu protagonistov doplní v úlohe Kráľa Heinricha náš popredný sólista Peter Mikuláš. Predstavenie diriguje Friedrich Haider. K operatívnej zmene dochádza v súvislosti s ochorením niektorých sólistov Opery SND.

V ďalších predstaveniach sa predstavia aj Jolana Fogašová, Adriana Kohútková, Ferdinand von Bothmer, Miroslav Dvorský, Jozef Benci, Denisa Hamarová, Daniel Čapkovič… Posledné dve predstavenia bude po prvýkrát v Opere SND dirigovať Adrian Prabava, rodák z Indonézie.

Eliška Weissová

Eliška Weissová

Využite príležitosť navštíviť impozantné dielo Richarda Wagnera na scéne Opery SND. Štyri predstavenia v novej budove SND sú naplánované na 4. a 18. marca a 29. apríla o 18.00 hodine a derniéra 5. júna 2016 o 17.00 hodine.

Vstupenky si môžete zakúpiť on-line na stránke www.snd.sk alebo v našich pokladniciach. Pokiaľ uprednostňujete rezerváciu, je vám k dispozícii telefónne číslo +421 2 204 72 289 alebo e-mail rezervacie@snd.sk .

Informovala: Izabela Pažítková, SND

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár