Madama Butterfly v Košiciach s talianskymi umelcami

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Košice – Repríza opery G. Pucciniho Madama Butterfly bude mať v stredu 11. februára 2015 pravý taliansky nádych vďaka talianskemu tenoristovi aj dirigentovi.

Opera košického Štátneho divadla pozýva na 33. reprízu predstavenia, plného emócií, krásnej hudby a skvelých výkonov domácich i zahraničných umelcov, ktoré malo premiéru už v roku 2008 v réžii slovenskej režisérky Andrey Hlinkovej.

V postave Pinkertona sa 11. februára 2015 predstaví tenorista Luciano Mastro, ktorý sa Košičanom prednedávnom s veľkým úspechom predstavil ako Don José v slávnej Carmen. Predstavenie bude po dlhšej dobe dirigovať taliansky dirigent Paolo Gatto, ktorého hudobné naštudovania opier v Košiciach vysoko oceňuje nielen laická verejnosť, ale i odborná kritika. V ďalších postavách si vypočujete krehkú Čo-Čo-San v podaní Lucie Kašpárkovej, zamatový mezzosoprán Gabriely Hübnerovej v postave Suzuki a charizmatického Mariána Lukáča ako Sharplessa.

Štátne divadlo Košice

Štátne divadlo Košice

Jeden z najuvádzanejších titulov talianskeho operného repertoáru, Madama Butterfly Giacoma Pucciniho, bol prvýkrát uvedený v roku 1904. Jeho krehký, tragický príbeh, zasadený do exotického prostredia, nám pripomína pravdivosť citov a konania, ktorej sa spoločnosti našej civilizácie už často krát nedostáva. V kontraste s dramaticky skomponovanou hudbou, stále pripomína, aká tenká hranica môže byť medzi srdcom šťastným a srdcom boľavým.

www.sdke.sk

Zdroj: ŠDKE

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár