Matiné k premiére opery Šperky Madony v SND

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Opera SND pozýva na tradičné predpremiérové matiné k novej inscenácii opery Ermanna Wolfa-Ferrariho Šperky Madony (I gioielli della Madonna), ktorá v máji zaznie v slovenskej premiére. Na tomto podujatí ponúka návštevníkom zaujímavé stretnutie s tvorcami i interpretmi nového titulu Opery SND.

Matiné sa uskutoční v nedeľu 24. mája 2015 o 10:30 hod. v sále opery a baletu novej budovy SND. Moderátor podujatia Slavomír Jakubek privíta ako svojich hostí režiséra Manfreda Schweigkoflera, autora hudobného naštudovania, dirigenta Friedricha Haidera, dramaturga Vladimíra Zvaru i hlavných vokálnych protagonistov inscenácie Nataliu Ushakovú, Kyungho Kima a Sergeja Tolstova, v podaní ktorých zaznejú viaceré ukážky z diela. V programe sa budú mať návštevníci možnosť bližšie oboznámiť s osobnosťou a dielom tvorcu dnes takmer neznámeho operného diela, vypočuť si zaujímavé informácie o samotnom diele i o zámeroch tvorcov inscenácie. Na klavíri bude vokálnych umelcov sprevádzať Branko Ladič.

Zdroj: SND

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár