Viva Verdi Opera Open Air otvorí Verdiho opera Jana z Arku

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Trnava, Nitra – Leto je už zasa tu a s ním prvý ročník ambiciózneho umeleckého projektu VIVA VERDI. Operný festival poteší predovšetkým srdcia milovníkov vážnej hudby a fanúšikov opery. Už v prvom ročníku 2014 dosiahne dve prvenstvá – prvýkrát na Slovensku operné predstavenie pod holým nebom v podobe jedného titulu s reprízami a prvýkrát na Slovensku opera Giuseppe Verdiho: „Giovanna d´Arco“ (Johanka z Arku) v scénickom prevedení. 

 

 

„Je mi veľkým potešením, že ako prví prinášame na Slovensko operný produkt, ktorý je síce vo svete už desiatky rokov bežnou súčasťou kultúrneho života počas letných mesiacov, avšak u nás bol zatiaľ veľkou neznámou. Áno, je to letná verzia operných predstavení pod holým nebom!“ hovorí prezidentka festivalu VIVA VERDI Katarína Löfflerová.

VIVA VERDI bude venovaný výlučne opernej tvorbe velikána talianskej opery všetkých čias – maestra Giuseppe Verdiho. Organizátor ARCO-Art Agency chce každý rok nášmu publiku priniesť jednu z jeho 28 opier.

Záber z tlačovej konferencie k festivalu Viva Verdi

foto: Ľudovít Vongrej

„S radosťou môžem povedať, že každý člen realizačného tímu – či už umeleckého, organizačného alebo technického úseku, prijal myšlienku mať na Slovensku letný operný festival s veľkým nadšením. Ako aj s ochotou urobiť maximum, aby sme po každej stránke dosiahli špičkovú úroveň,“ pokračuje Katarína Löfflerová.

Prísľubom nezabudnuteľného hudobného zážitku na tohtoročnom festivale VIVA VERDI sú aj mená hlavných protagonistov – špičkových zahraničných operných spevákov, ktorí pravidelne účinkujú na veľkých scénach hudobného sveta: Clara Polito (v úlohe Giovanny), Evan Bowers (v role Carla VII.) a Sergio Bologna (ako Giacomo). S nimi sa predstavia Ondrej Mráz (ako Talbot) a Martin Gyimesi (Delil). Dirigentskej taktovky sa ujme Marián Vach a režisérskeho vedenia Michal Babiak. 

Amfiteáter Trnava

Spoluorganizátormi prvého letného operného festivalu na Slovensku sú Mesto Trnava, Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnavy a Mesto Nitra. Hlavnými partnermi  sú Slovenské elektrárne ENEL a DIAMONDS INTERNATIONAL CORPORATION. Hlavným mediálnym partnerom je Profitmedia.

„Verím, že prvý ročník VIVA VERDI bude úspešný a položí základný kameň novej tradície na Slovensku, aby sme sa aj v tomto smere mohli zaradiť medzi kultúrne vyspelé krajiny Európy. Prajem všetkým našim priaznivcom, aby si na našich predstaveniach dosýta užili vynikajúce výkony spevákov, strhujúci príbeh, nádherné a efektné scénické divadlo – a hlavne Verdiho! VIVA VERDI!“ uzavrela prezidentka festivalu Katarína Löfflerová.

Predstavenia sa uskutočnia 6., 9. a 12. augusta v Mestskom amfiteátri v Trnave a 15. augusta v Nitrianskom amfiteátri. Začiatky budú vždy o 20,30 h, dĺžka predstavenia je 3 hodiny vrátane 45-minútovej prestávky na občerstvenie. Vstupné: 15, 25 a 35 eur.

 

Predaj vstupeniek na www.vivaverdi.eu a v sieti Ticketportal.sk.

 

Zdroj: Viva Verdi

Článok zaradený do: Aktuality

 

Tip na kliknutie

Katarína Löfflerová: Letné operné festivaly majú svoje nezameniteľné čaro

Evan Bowers: V USA pôsobí veľa úžasných slovenských operných umelcov

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár