Na festivale Viva Musica! zaspieva kanadská sopranistka Measha Brueggergosman

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – V rámci 13. ročníka festivalu Viva Musica! vystúpi 25. augusta v Bratislave aj kanadská sopranistka Measha Brueggergosman – ambasádorka klasickej hudby, ktorá narúša stereotypy opernej divy vo všetkých smeroch. Na svojom konte má viacero prestížnych ocenení, medzi inými aj cenu Grammy, nahráva exkluzívne pre Deutsche Grammophon a za sebou má spolupráce s takými menami ako Daniel Barenboim, Gustavo Dudamel, Sir Simon Rattle, Los Angeles Philharmonic či New York Philharmonic! V Bratislave zaspieva Wagnerove Wesendonck Lieder v sprievode Orchestra Viva Musica a výber zo spirituálov v úprave pre symfonický orchester.

Kanadská sopranistka Measha Brueggergosman patrí k svetovej opernej špičke, avšak okrem opery sa špecializuje aj na oblasť piesňového repertoáru. Jej prvá nahrávka pre Deutsche Grammophone Surprise s piesňami W. Bolcoma, A. Schoenberga a E. Satieho je považovaná za jeden z najvýraznejších debutov. Ďalšia nahrávka, Night and Dreams, získala hneď niekoľko významných ocenení a za nahrávku Wagnerových Wesendonck Lieder v sprievode The Cleveland Orchestra pod taktovkou Franza Welsera-Mösta bola Measha Brueggergosman nominovaná na cenu Grammy. Ako sólistka spolupracovala aj na nahrávke diela Williama Bolcoma Songs of Innocence and Experience, ktorá v roku 2005 získala hneď tri ocenenia Grammy, o. i. aj v kategórii „Najlepší klasický album“.

Measha Brueggergosman,
foto: measha.com

Measha Brueggergosman spolupracovala s Berlínskou filharmóniou, New York Philharmonic, Los Angeles Philharmonic, Boston Symphony Orchestra, Cleveland Orchestra, San Francisco Symphony Orchestra, London Symphony Orchestra a ď., a pod taktovkou takých dirigentských osobností ako D. Barenboim, Sir S. Rattle, Sir A. Davis, G. Dudamel, D. Harding či F. Welser-Möst. Venuje sa tiež aktivitám v oblasti hudobného vzdelávania, získavania nového publika pre klasickú hudbu a je zároveň ambasádorkou niekoľkých medzinárodných nadácií. V roku 2011 účinkovala aj ako porotkyňa v známej speváckej súťaži Canada‘s Got Talent.

Jej repertoár je nesmierne široký. Okrem opery, piesňovej tvorby a projektov v rámci súčasnej klasickej hudby zahŕňa aj presahy do ďalších žánrov ako jazz, spirituál či gospel. V rámci koncertu na festivale Viva Musica! uvedie Wagnerove Wesendonck Lieder v sprievode Orchestra Viva Musica!, ktoré v druhej polovici koncertu doplní práve výber zo spirituálov v úprave pre symfonický orchester z jej najnovšieho albumu Songs of Freedom. Koncert sa uskutoční 25. augusta 2017 v novej budove Slovenského národného divadla.

www.vivamusica.sk

www.measha.com

Informovala: Barbora Drahovská, Viva Musica!

PR článok

video

 

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár