Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

30. mája 2023 redakcia Sezóna 2022/2023

Nábor spevákov. ADOREMUS prijíma nových členov do zboru

Spevácky zbor Adoremus, zdroj foto: Adoremus
Veľkosť písma
A
A
A
Slovenský spevácky zbor ADOREMUS zameraný na sakrálnu hudbu vyhlasuje nábor spevákov do všetkých hlasových skupín. Požiadavkami sú základné umelecké vzdelanie a individuálna príprava. Zbor pracuje formou sústredení pod umeleckým vedením dirigenta Dušana Billa. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 30. júna 2023 na adrese adoremus@adoremus.sk.

(PR článok, Adoremus)

Slovenský spevácky zbor ADOREMUS bol založený v roku 1992 ako celoslovenské vokálne teleso dramaturgicky zamerané na sakrálnu hudbu. Jeho cieľom je šíriť duchovnú hudbu a všestranne napomáhať jej zveľaďovaniu. Sídlom zboru je mesto Vráble. Repertoár zboru má široký záber do historického štýlového vývoja duchovnej hudby.

Spevácky zbor Adoremus, zdroj foto: Adoremus

Od svojho vzniku sa ADOREMUS úspešne predstavuje na medzinárodných festivaloch, uskutočnil stovky koncertov doma, ako i v mnohých krajinách Európy, v Južnej Amerike, účinkoval na celonárodných cirkevných slávnostiach. Spolupracoval s významnými skladateľmi a koncertnými umelcami, so Štátnou filharmóniou Košice, Slovenským komorným orchestrom Bohdana Warchala, Štátnym komorným orchestrom Žilina, Orchestrom Gustáva Broma, Moyzesovým kvartetom, Mucha quartet a ďalšími telesami.

Na medzinárodnej súťaži speváckych zborov „Iuventus mundi cantat“ v Olomouci získal zlatú medailu v kategórii duchovná a cirkevná hudba. Významná je jeho spolupráca so Slovenskou televíziou, pre ktorú realizoval celý rad hudobných relácií: Vianočné koledy, Adeste fideles, Čas radosti, Tichá noc, Radostná zvesť, Prostonárodná vianočná omša, Traja králi uzreli, Pater mi,  Surrexit Christus, Tu es Petrus,  Ave Maria, Sancta Maria a Dedičstvo otcov.

Spevácky zbor Adoremus, zdroj foto: Adoremus

Zbor realizoval nahrávky – Spevy z Taizé, MC Blízko je Pán, CD nosiče Cantate Domino, Vianočné koledy a album Adoremus a Warchalovci „Radostná zvesť“. V tomto roku vydal nový titul Ave Maria. Rada Konferencie biskupov Slovenska pre vedu, vzdelanie a kultúru udelila zboru ADOREMUS Cenu Fra Angelica za mimoriadny prínos o kresťanské hodnoty v kultúre.

Informoval: Jozef Vrábel, Adoremus

PR článok, text: Adoremus

www.adoremus.sk

Facebook zboru Adoremus

video

Zdieľať:

O autorovi

redakcia
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

Videozáznam tlačovej konferencie Národného divadla Košice k sezóne 2023/2024