Novembrový koncert Komornej Opery Bratislava: Gabriel Fauré – Requiem

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Začiatok novembra je tradične venovaný pietnej spomienke na našich najbližších a milovaných. Práve toto obdobie zvolila KOB na uvedenie vynikajúceho diela francúzskeho hudobného skladateľa prelomu 19. a 20.storočia – Gabriela Faurého.

Jeho jedinečné Requiem zaznie v priestoroch Kostola Svätej Rodiny v Petržalke už 6. novembra o 19:00 hod. V programe vystúpia sólisti a ženský zbor Komornej Opery Bratislava, diriguje Lukáš Kunst Lederer.

Práve tieto duchovnou atmosférou nasiaknuté priestory sú dokonalými kulisami pre prežívania vlastných smútkov a strát za zvukov takého krásneho a intímneho diela.

Je pozoruhodné, že Gabriel Fauré začal na svojom diele pracovať v období, keď v súkromí zažíval postupný odchod rodičov, pričom však sám podotkol, že Requiem nepísal pre konkrétnu osobu, ale jednoducho, pre všetkých hľadajúcich útechu. Tému smrti pritom spracoval jemne a veľmi harmonicky. ,,Hovorí sa, že moje Requiem nevyjadruje strach zo smrti, a niekto ho preto nazval uspávankou smrti. Ale je to, ako ja vidím smrť, ako šťastné spočinutie . Skôr ako túžbu po vyššom šťastí, než len bolestnú skúsenosť „ , oponoval sám autor kritikom.

Gabriel Fauré, (1845-1924)

Gabriel Fauré,
(1845-1924)

Gabriel Fauré bol nielen skvelý hudobný skladateľ, organista a pedagóg, ale i spoluzakladateľ Societé Nationale de Musique, ktorá podporovala mladých hudobných skladateľov. Tento svet opustil 4. novembra 1924. Preto novembrový koncert Komornej Opery Bratislava bude venovaný i pamiatke tohto jedinečného umelca.

Vstupenky na podujatie zakúpite v sieti Ticketportal a v pokladniach DK Zrkadlový háj a DK Lúky.

faurewww.komornaopera.sk

Informovala: Katy Škrabak, KOB

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár