Novým generálnym riaditeľom SND sa stane Matej Drlička

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Ministerka kultúry Natália Milanová berie na vedomie výsledok výberového konania na generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla (SND). Výberová komisia na základe bodového hodnotenia určila za víťaza výberového konania Mateja Drličku, ktorého odporučila ministerke vymenovať do čela SND. Ministerka rozhodne o postupe v súvislosti s vymenovaním štatutára SND v najbližších dňoch.

Ministerstvo kultúry SR vyhlásilo výberové konanie 7. októbra 2020 a záujemcovia sa mohli prihlásiť do 7. novembra. Do výberového konania prišli kompletné prihlášky od siedmich uchádzačov.

Slovenské národné divadlo, historická budova, foto: Ľudovít Vongrej/Opera Slovakia

Na základe posúdenia životopisov, projektov, motivačných listov a vykonania hĺbkových pohovorov výberová komisia pozvala do záverečného tretieho kola piatich. Boli medzi nimi: Martin Bendik, Matej Drlička, Peter Kováč, Mário Radačovský a Roman Takáč. Tretie kolo sa konalo 14. a 15. decembra a jeho súčasťou bolo neverejné a verejné vypočutie (záznam z 15. 12. je k dispozícii TU…, prezentácia Mateja Drličku je od 1:43:14). Po vypočutí zostavila komisia poradie kandidátov a odporučila ministerke najvhodnejšieho.

Slovenské národné divadlo, nová budova, foto: Archív SND

Výberové konanie sa riadilo pravidlami novej ministerskej smernice o výberových konaniach, ktoré garantujú férový, otvorený a transparentný postup.

Zápisnicu z výberového konania aj s odôvodneniami rozhodnutia komisie, tiež záznam z verejného vypočutia, zloženie 7-člennej výberovej komisie, životopisy uchádzačov a ich projekty zverejnilo ministerstvo kultúry SR TU…

Informovala: Zuzana Viciaňová, MKSR

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár