Novým riaditeľom Opery Slovenského národného divadla je Rastislav Štúr

0

Odber týždenného newslettera

Prihlásením k odberu súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov. Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Generálny riaditeľ SND Vladimír Antala, po konzultácii s ministerkou kultúry SR Ľubicou Laššákovou v utorok 25. septembra 2018 vymenoval a uviedol do funkcie nového riaditeľa Opery Slovenského národného divadla Rastislava Štúra, ktorý doteraz pôsobil na pozícii šéfdirigenta Opery SND. Doterajší riaditeľ Opery SND Slavomír Jakubek odstúpil z funkcie v pondelok 24. septembra 2018.

Podľa zverejnenej informácie na webe SND v pondelok 24. septembra 2018 boli na kolégiu vedenia SND prezentované výsledky auditu Ministerstva kultúry SR, ktoré potvrdili, že práve spôsob riadenia Opery SND a jej činnosť spôsobili obrovské finančné straty a problémy celého Slovenského národného divadla. Informácia ďalej uvádza, že správa z vnútorného auditu vykonaného Ministerstvom kultúry SR, bola doručená generálnemu riaditeľovi SND. K správe neboli zo strany SND vznesené zásadné pripomienky.

Vladimír Antala predstavil v pondelok 24. septembra 2018 v neskorých popoludňajších hodinách ministerke kultúry SR kandidáta na pozíciu riaditeľa Opery SND a jeho návrh Koncepcie rozvoja a riadenia Opery SND po dramaturgickej, personálnej a prevádzkovej stránke.

Slovenské národné divadlo, nová budova

Vladimír Antala predstavil ministerke kultúry kandidáta na pozíciu riaditeľa Opery SND a jeho  koncepciu riadenia a stabilitu Opery SND po dramaturgickej, personálnej a finančnej stránke.

 „Žiaľ, audit potvrdil naše indície, ignorovanie základov finančného riadenia a kontroly, ale aj  ľudské chyby, ktoré dostali našu prvú scénu do kritickej finančnej situácie. Oceňujem sebareflexiu bývalého riaditeľa Opery pána Jakubeka. Žiadna organizácia, štátna či súkromná, nemá šancu na prežitie bez dodržiavania základných princípov hospodárenia,“ zdôraznila ministerka Ľ. Laššáková. „Verím, že pod vedením Rastislava Štúra slovenská opera dosiahne opätovne vzrast“, dodala ministerka.

Ľubica Laššáková odvolala bývalého generálneho riaditeľa SND Mariána Chudovského v stredu 1. augusta 2018 z dôvodu ,,dlhodobej a prehlbujúcej sa finančnej straty, neefektívneho nakladania s verejnými finančnými zdrojmi a neriešenia problémov vlastných zamestnancov”. Viac o tejto situácii sme informovali TU…

Zdroj: SND, MKSR

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

redakcia

Zanechajte komentár