Vitajte na vynovenom webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

Hlasovanie už len do 15. júna!

10. júna 2016 redakcia Sezóna 2015/2016

Opera Slovakia predstaví ďalšie mladé talenty na podujatí Príďte za operou III.

Veľkosť písma
A
A
A
Starý Klíž – Občianske združenie Opera Slovakia už po tretíkrát pripravuje koncert mladých hudobných talentov, ktorý sa už tradične bude konať v netradičnom priestore amfiteátra osady Starý Klíž v rámci Noci hudby 2016. V tomto roku sa tu predstavia štyria mladí umelci – traja speváci a jedna saxofonistka s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej.

Príďte za operou je názov open air podujatia organizovaného občianskym združením Opera Slovakia, ktorého cieľom je atraktívnym spôsobom predstaviť nové umelecké tváre v netradičnom prostredí amfiteátra osady Starý Klíž v obci Veľký Klíž (okres Partizánske). Koncert je zároveň aj spoločenskou udalosťou spojenou s miestnou gastronómiou. Od roku 2014 sa počas dvoch ročníkov na podujatí predstavilo deväť mladých umelcov (program ročníkov – 2014, 2015). Rozvíjajúca sa tradícia pokračuje a v tomto roku k nim pribudnú ďalší. Organizátorom je občianske združenie Opera Slovakia, ktorého hlavným cieľom je podpora šírenia slovenskej opernej kultúry na Slovensku a v zahraničí s presahom do iných žánrov klasickej hudby. Týmto podujatím chce Opera Slovakia, o. z. v rámci celoslovenskej akcie Noc hudby priblížiť operný žáner, predstaviť mladé talenty ako aj slovenskú opernú kultúru súčasnosti širšej verejnosti na netradičnom mieste.

Príďte za operou - koncert mladých operných talentov, ročník 2014, J. Grejtáková, T. Tobisz, M. Gelenekyová, P. Horňák, Mazár, K. Sasková, R. Feriková, foto: Antonios Vlachou
Príďte za operou – koncert mladých operných talentov, ročník 2014,
J. Grejtáková, T. Tobisz, M. Gelenekyová, P. Horňák, Mazár, K. Sasková, R. Feriková,
foto: Antonios Vlachou

Podujatie sa uskutoční v rámci celoslovenskej akcie Noc hudby

Noc hudby je iniciatíva Hudobného centra, ku ktorej sa môžu pripojiť umelci a organizátori kultúrnych podujatí súvisiacich s hudbou akéhokoľvek štýlu a žánru. Hudobné centrum vyhlásilo prvý ročník projektu Noci hudby na 15. júna v roku 2012, kedy medzinárodne uznávaný francúzsky Sviatok hudby oslávil 21. júna 30. výročie. Podobne ako divadlá, literatúra, či múzeá, aj hudba získala svoju noc a koná sa pravidelne vždy v tretí júnový piatok, čo v tomto roku vychádza na 17. jún. Práve v tento deň sa aj v osade Starý Klíž v obci Veľký Klíž (okres Partizánske) uskutoční o 19:00 hod. operný koncert mladých talentov.

Príďte za operou III. koncert mladých talentov, A. Klasová, M. Kutsenko, J. Grejtáková, Z. Čurmová, B. Diňová, účinkujúci ročníka 2016, koláž: Opera Slovakia
Príďte za operou III. koncert mladých talentov,
A. Klasová, M. Kutsenko, J. Grejtáková, Z. Čurmová, B. Diňová,
účinkujúci ročníka 2016,
koláž: Opera Slovakia

Koncert mladých talentov Príďte za operou III. bude pozostávať z diel svetových autorov (Verdi, Mozart, Dvořák, Čajkovskij, Trnavský, Korsakov, Marcello, Massenet, Donizetti, Bozza, Verdi, Iturralde), v podaní sopranistky Zuzany Čurmovej – čerstvej absolventky Konzervatória Jozefa Adamoviča v Košiciach z triedy Michala Adamenka, víťazky III. kategórie na Medzinárodnej súťaži Imricha Godina vo Vrábľoch v roku 2012. V tomto čase sa pripravuje na štúdium na vysokej škole. Z tej istej školy aj od toho istého pedagóga bude ďalšia účinkujúca Barbora Diňová – študentka 2. ročníka Konzervatória, ktorá v apríli tohto roku získala na Medzinárodnej súťaži Imricha Godina vo Vrábľoch Čestné uznanie. Dievčenskú trojicu doplní saxofonistka Alžbeta Klasová, úspešná študentka prestížnej Royal College of Music v Londýne, kde v tomto roku završuje bakalárske štúdium. Účinkuje sólovo i v rôznych saxofónových zoskupeniach. Jej účinkovaním bude operný program doplnený o skladby pre saxofón. Ani tento rok nebude chýbať hosť zo slovenského operného divadla. Tento ročník prijal pozvanie perspektívny mladý sólista Opery Štátneho divadla Košice Maksym Kutsenko, ktorý tu v krátkom čase úspešne naštudoval niekoľko hlavných postáv: Vojvodu z Mantovy (G. Verdi: Rigoletto), Oronteho (G. F. Händel: Alcina) a Mozarta (N. Korsakov: Mozart a Salieri/M. Lejava: Bohom milovaný). Účinkujúci vystúpia s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej, korepetítorky Opery ŠD v Košiciach, hlavnej korepetítorky súťaže Musica Sacra v Ríme ako aj hlavnej korepetítorky a dramaturgičky Opera Slovakia.

Vstupné na podujatie Príďte za operou III. je 10 €/osobu

Z kapacitných dôvodov si vstupenku treba kúpiť v predpredaji v dostatočnom predstihu vopred. V cene vstupného je okrem koncertu zahrnuté aj bohaté občerstvenie s voľnou prehliadkou osady Starý Klíž.

Vstupenky si zakúpite na redakcia@operaslovakia.sk, Tel.č. +421907818876

Po koncerte bude nasledovať občerstvenie a voľné posedenie spolu s organizátormi, návštevníkmi a umelcami.

Viac o mieste konania podujatia na www.starykliz.sk

Príďte za operou III. plagát

video

Zdieľať:

O autorovi

redakcia
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

R. Strauss: Egyptská Helena
Bavorská štátna opera Mníchov
záznam priameho prenosu opery, 1956