Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

27. októbra 2015 redakcia Sezóna 2015/2016

Opera SND oznámila zmenu termínu premiéry opery Vec Makropulos z dôvodu odstúpenia dirigenta

Slovenské národné divadlo, historická budova
Veľkosť písma
A
A
A
Bratislava – Slovenské národné divadlo (SND) dnes (27. 10. 2015) oznámilo, že z dôvodu odstúpenia dirigenta Tomáša Hanusa od spolupráce s Operou SND, sa premiéra inscenácie opery Leoša Janáčka Vec Makropulos prekladá zo soboty 31. októbra na piatok 6. novembra 2015

Ako uviedlo SND v oficiálnej tlačovej správe, dôvodom odstúpenia renomovaného českého dirigenta Tomáša Hanusa od spolupráce na novej inscenácii Vec Makropulos je zásadný rozpor medzi jeho umeleckou víziou a výkonom orchestrálneho telesa Opery SND v skúšobnom procese.

Tomáš Hanus
Tomáš Hanus

Za Tomáša Hanusa, ktorý je jednou z najvýraznejších dirigentských osobností súčasnosti a vyhľadávaným špecialistom na opery Leoša Janáčka v medzinárodnom kontexte, prevezme dirigentskú taktovku Ondrej Olos, ktorý pri tvorbe inscenácie zastával pozíciu druhého dirigenta. Obsadenie ostatného inscenačného tímu ako aj speváckeho obsadenia zostáva nezmenené.

Ondrej Olos
Ondrej Olos

O vrátenie vstupného je možné požiadať osobne v pokladniciach do 15. pracovných dní po plánovanom termíne predstavenia.

O vrátenie vstupného po 15. pracovných dňoch je možné požiadať výlučne písomne (resp. pri on-line nákupe aj e-mailom) na adrese rezervacie@snd.sk s uvedením čísla účtu a kódu banky (IBAN, SWIFT/BIC), pričom je potrebné priložiť vstupenky na refundáciu.

Vec Makropulos_web_02

www.snd.sk

Zdroj: SND

Zdieľať:

O autorovi

redakcia
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

Videozáznam tlačovej konferencie Národného divadla Košice k sezóne 2023/2024