Opera SND priblíži Mozarta deťom

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Na Dni otvorených dverí v sobotu 13. septembra v novej budove SND čaká veľa prekvapení aj pre malých divákov. Jedným z nich je o 17.00 hodine operné zábavno-náučné predstavenie O čarovnej flaute a iných kúzlach.

Po úspechu detského projektu s názvom Opera je zábava, v ktorom sa od predošlej sezóny môžu naši malí návštevníci prostredníctvom vtipného komentára Martina Vaneka a hudobno-scénických ukážok oboznámiť s komickou operou Gaetana Donizettiho Nápoj lásky, pokračuje Opera SND ďalším interaktívnym projektom zasväteným Mozartovej opere. Mozart sa sám vedel pozerať na svet detskými očami očarený fantastickými príbehmi. Dôkazom je aj jeho opera Čarovná flauta, ktorá je rozprávkou opradenou tajomstvami, ale skrýva aj hlbokú filozofiu.

O čarovnej flaute a iných kúzlach, Opera SND Ľubica Vargicová (Kráľovná noci), Petra Nôtová (Pamina)

O čarovnej flaute a iných kúzlach, Opera SND
Ľubica Vargicová (Kráľovná noci), Petra Nôtová (Pamina)

Deťmi obľúbený herec Martin Vanek hravo priblíži tajuplný svet jednej z najpopulárnejších opier Wolfganga Amadea, ale i množstvo ďalších zaujímavostí o opernom divadle a jeho kúzlach. Neváhajte preto prísť so svojimi ratolesťami.

Pomocníkmi moderátora budú poprední sólisti pod taktovkou Dušana Štefánka. Dĺžka predstavenia: 1 hodina 15 minút bez prestávky a vstupenku za symbolické 1.- EURO si môžete kúpiť v pokladniciach SND a on-line www.navstevnik.sk:
https://www.navstevnik.sk/faces/portal/shopping/shoppingTicketSelect.html?eventId=1012707

www.snd.sk

zdroj: SND

Prečítajte si zaujímavý rozhovor s Martinom Vanekom TU…

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár