Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

22. júla 2015 Ľudovít Vongrej Sezóna 2014/2015

Operné gala 2015 – benefičný galakoncert v Kežmarku pod záštitou Petra Dvorského

Operné gala 2015, operný benefičný koncert v Kežmarku, Š. Kocán, P. Janečková, P. Kellner, J. Grejtáková, T. Tóbisz
Veľkosť písma
A
A
A
Bratislava – Opera Slovakia, o.z. pozýva na operný benefičný galakoncert – Operné gala 2015. Pozvanie na druhý ročník koncertu prijali speváci Štefan Kocán, Patricia Janečková, Peter Kellner a Titusz Tóbisz, účinkujúcich bude sprevádzať známa klaviristka Júlia Grejtáková. Výťažok z koncertu bude venovaný Stredisku Evanjelickej Diakonie SVETLO na vytvorenie potrebného Rehabilitačného centra. Koncert sa uskutoční pod záštitou Petra Dvorského.

Operné gala 2015

Po minuloročnom úspešnom koncerte pozýva občianske združenie Opera Slovakia na svoj druhý operný benefičný galakoncert po názvom Operné gala 2015. Portál Opera Slovakia oslavuje štvrté výročie od svojho založenia a pri tejto príležitosti sa uskutoční operný galakoncert v Drevenom evanjelickom artikulárnom kostole v Kežmarku s vynikajúcim speváckym obsadením. Kostol bol ako kultúrna pamiatka v rámci zápisu súboru Drevených chrámov v slovenskej časti Karpatského oblúka zaradený do zoznamu UNESCO v roku 2008. Región Kežmarku taktiež ponúka rôzne zaujímavé kultúrno-spoločenské zážitky pre záujemcov o ľudovú kultúru, kultúrne pamiatky či turistiku. Koncerty fotografuje známy prestížny slovenský fotograf Zdenko Hanout.

Koncert sa uskutoční pod záštitou Petra Dvorského.

Druhý ročník galakoncertu sa uskutoční dňa 18. augusta 2015 o 17. hod. v Drevenom evanjelickom artikulárnom kostole v Kežmarku. Sólistami večera budú Štefan Kocán, v súčasnosti vo svete najžiadanejší slovenský operný basista, sólista popredných svetových operných domov, napr. Metropolitnej opery New York, milánskej La Scaly, Viedenskej štátnej opery a inde, úspešná mladá slovenská operná speváčka Patricia Janečková, Peter Kellner, sólista Opery v rakúskom Grazi a Titusz Tóbisz, sólista Opery Štátneho divadla v Košiciach. Účinkujúci vystúpia s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej, korepetítorky Opery Štátneho divadla v Košiciach, Opery SND, hlavnej korepetítorky súťaže Musica Sacra v Ríme ako aj hlavnej korepetítorky a dramaturgičky Opera Slovakia. Program koncertu bude pozostávať z diel majstrov svetovej opernej literatúry.

Operné gala 2015

Výťažok z koncertu poputuje na vytvorenie Rehabilitačného centra

Umelci budú opäť účinkovať bez nároku na honorár a výťažok sa tentoraz venuje Stredisku Evanjelickej Diakonie SVETLO v Červenici pri Prešove, ktoré sa zaoberá opatrovateľskou službou, organizovaním letných biblických táborov za finančne prijateľných podmienok aj pre deti zo sociálne slabších rodín a inou diakonickou činnosťou. Stredisko úzko spolupracuje so školou v Červenici pre žiakov s viacnásobným postihnutím, najmä hluchoslepotou. Snahou Strediska je vybudovať vo svojom zariadení v Červenici hydroterapeutické REHABILITAČNÉ CENTRUM. Keďže sa liečba hydroterapiou odporúča pre ľudí s viacnásobným postihnutím, organizátori by radi pomohli vytvoriť podmienky pre jej pravidelnú realizáciu. Centrum sa bude využívať celoročne, pretože 10 mesiacov priestory využíva škola a počas prázdnin sa tu organizujú letné tábory pre deti. Realizátor projektu je Stredisko Evanjelickej Diakonie SVETLO a Evanjelická spojená škola internátna s organizačnými zložkami:

  • Evanjelická špeciálna materská škola internátna
  • Evanjelická špeciálna základná škola pre hluchoslepých internátna
  • Evanjelická praktická škola internátna


Vstupné na koncert je 12 €.

Kúpiť vstupenku na Operné gala 2015

Predaj vstupeniek je v sieti Ticketportál a hodinu pred koncertom priamo v kostole.

Ľudovít Vongrej
Ľudovít Vongrej

Ľudovít Vongrej, šéfredaktor a hudobný producent Opera Slovakia

V tomto roku sme pripravili druhý ročník operného benefičného koncertu Opera Slovakia – Operné gala 2015 s kvalitným speváckym obsadením, ktoré je zárukou kvality. Koncert sme zorganizovali po minuloročnom neočakávanom úspechu, ktorý nás inšpiroval vytvoriť tradíciu operného benefičného koncertu na Slovensku, a bude sa konať každoročne v auguste pri príležitosti výročia spustenia spravodajsko-publicistického portálu Opera Slovakia vždy v Drevenom evanjelickom artikulárnom kostole v Kežmarku. Okrem toho, že koncert prinesie svetovú opernú kvalitu do regiónu pod Tatrami, kde takmer nie je príležitosť stretnúť sa s týmto umeleckým žánrom, pomôže aj benefične. Rád by som sa poďakoval všetkým, ktorí sa podieľajú na príprave tohto koncertu – umelcom, ktorí vystúpia bez nároku na honorár, partnerom bez ktorých by takýto koncert nebolo možné zorganizovať, ako aj celému organizačnému tímu. Všetkých presvedčila myšlienka operného benefičného galakoncertu Opera Slovakia a spoločne kreujme toto spoločenské podujatie na východe Slovenska.

Takže všetkých Vás pozývam do Kežmarku kde si vychutnáte atmosféru svetových operných domov a svojim vstupným prispejete tým, ktorí pomoc skutočne potrebujú. Darujte si dvojnásobný zážitok – veľký z benefície a umelecký z koncertu.

Partneri koncertu

ECAV Kežmarok logo_slovenka dennikn Kaufland
Hotel Hviezdoslav logo kedykam.sk poprad24_LOGO

ĎAKUJEME

Organizátor podujatia je občianske združenie Opera Slovakia

Hlavným cieľom občianskeho združenia Opera Slovakia je podpora šírenia slovenskej opernej kultúry na Slovensku a v zahraničí s presahom do iných žánrov klasickej hudby.

Operný benefičný galakoncert Opera Slovakia 2014, Drevený evanjelický artikulárny kostol Kežmarok, Emy Csemy (soprán), foto: Zdenko Hanout
Operný benefičný galakoncert Opera Slovakia 2014,
Drevený evanjelický artikulárny kostol Kežmarok,
Emy Csemy (soprán),
foto: Zdenko Hanout

Opera Slovakia je na Slovensku jediný spravodajsko-publicistický operný portál občianskeho združenia Opera Slovakia monitorujúci kompletný operný život na Slovensku s presahom do zahraničia. Počas štvorročného fungovania sa stal navštevovaným a rešpektovaným médiom v odborných a laických kruhoch. Prináša ucelené operné spravodajstvo a publicistiku, zaznamenal pozoruhodnú návštevnosť a stal sa mediálnym partnerom všetkých slovenských operných divadiel, profesionálnych hudobných inštitúcií či prestížnych operných koncertov a festivalov. Okrem domácich čitateľov je monitorovaný aj zahraničnými čitateľmi, inštitúciami a organizáciami, ktoré sledujú kompletný operný život na Slovensku.

Produkčná činnosť Opera Slovakia, o.z. má za sebou už viacero podujatí a koncertov – dva ročníky koncertov mladých talentov pod názvom Príďte za operou (2014, 2015) v rámci celoslovenskej akcie Noc hudby, 1. Benefičný operný koncert Martina Gyimesiho a jeho hostí (2014) a 1. ročník koncertu Operné gala v Kežmarku (2014).

www.operaslovakia.sk

Zdieľať:

O autorovi

Ľudovít Vongrej
šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

G. Verdi: Nabucco, tlačová konferencia
k premiére Opery SND
(videozáznam Opera Slovakia)