Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

15. júna 2015 Ľudovít Vongrej Sezóna 2014/2015

Operné hriešnice Dagmar Peckovej v Redute

Dagmar Pecková, foto: Ilona Sochorová
Veľkosť písma
A
A
A
Bratislava – Česká mezzosopranistka svetového mena Dagmar Pecková sa v Slovenskej filharmónii predstaví s koncertom Operné hriešnice. Ide o výber diel z jej najnovšieho rovnomenného CD albumu Sinful Women” (Hriešnice), ktorý na jeseň 2014 natočila so Slovenskou filharmóniou pod taktovkou Aleksandra Markoviča v bratislavskej Redute.

Bratislavskému publiku sa Dagmar Pecková predstavila naposledy v rámci festivalu BHS 5. októbra 2014 v Dvořákových Biblických piesňach v sprievode Viedenských filharmonikov pod taktovkou Petra Schneidera. Najbližšie bude koncertovať opäť v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie 18. júna 2015 v rámci turné k svojmu albumu Sinful Women” (Hriešnice). Na koncerte zaznie výber árií hrdiniek – Márie Magdalény, Dalily, Medey, Kundry, Elektry či Salome, ktorých spoločným menovateľom je hriech. ,,Skoro všetky postavy môjho hlasového oboru sú hriešne” – hovorí Dagmar Pecková. O CD sme písali TU…

D. Pecková, P. Mikuláš, dirigent A. Marković, Slovenská filharmónia a Slovenský filharmonický zbor v bratislavskej Redute počas nahrávania albumu, foto: www.dagmarpeckova.com
D. Pecková, P. Mikuláš, dirigent A. Marković,
Slovenská filharmónia a Slovenský filharmonický zbor
v bratislavskej Redute počas nahrávania albumu,
foto: www.dagmarpeckova.com

Dagmar Pecková: Hriešnice

18. júna 2015

Slovenská filharmónia
Aleksandar Marković, dirigent
Dagmar Pecková, mezzosporán

program koncertu

J. Massenet
Predohra k opere Phedre
Hérodiade, ária Hérodiade z 2. dejstva Ne me refuse pas
Marie Magdeleine, ária Meryem O mes sœurs
C. Saint-Saens
Samson a Dalila, Bakchanálie zo 4. dejstva
R. Strauss
Salome, Tanec so siedmimi závojmi
Elektra, ária Klytaimnestry Ich habe keine guten Nächte
R. Wagner
Parsifal, scéna Kundry z 2. dejstva Ich sah das Kind
C. Saint-Saens
Dance Macabre
I. Stravinskij
Oedipus Rex, ária Jokasty Non’ erubescite, reges

www.filharmonia.sk

Dagmar Pecková a jej album ,,Sinful Women  (Hriešnice), foto: www.dagmarpeckova.com
Dagmar Pecková a jej album ,,Sinful Women (Hriešnice),
foto: www.dagmarpeckova.com

Dagmar Pecková sa narodila v Chrudimi, študovala na Štátnom konzervatóriu v Prahe. Niekoľko rokov bola členkou Staatsoper v Berlíne. Počas svojej kariéry sa predstavila na svetových operných a koncertných scénach ako napr. Bayerische Staatsoper, Carnegie Hall NewYork, Concertgebouw Amsterdam, Grand Théâtre de Genève, v Národnom divadle v Prahe, Opéra de Monte-Carlo, Opéra National de Paris, Opernhaus Zürich, Royal Opera Hause Covent Garden London, San Francisco Opera, Théâtre du Châtelet Paris, Teatro Sao Carlo v Lisabone, Wigmore Hall v Londýne atď. Opakovane vystupovala na hudobných festivaloch Salzburger Festspiele, Pražská jar, Edinburg International Festival. Spievala pod umeleckým vedením množstva významných dirigentov ako napr. Jirí Bělohlávek, Semyon Bychkov, Christoph von Dohnanyi, Vladimir Fedosejev, Kent Nagano, Fabio Luisi, Václav Neumann, Libor Pešek, Kyrill Petrenko, George Prêtre, Peter Schneider či Wolfgang Sawallisch.

www.dagmarpeckova.com

Pripravil: Ľudovít Vongrej

Zdieľať:

O autorovi

Ľudovít Vongrej
šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

G. Verdi: Nabucco, tlačová konferencia
k premiére Opery SND
(videozáznam Opera Slovakia)