Operno-baletnú sezónu 2016/2017 v kinách CINEMAX otvorí Belliniho Norma z Londýna

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Opernú sezónu Royal Opera House a zároveň aj tú v slovenských kinách CINEMAX otvorí nová produkcia Belliniho opery Norma s hviezdnym obsadením pod dirigentskou taktovkou Antonia Pappana. Normu uvedú kiná CINEMAX súčasne so stovkami kín na celom svete už v pondelok 26. septembra v priamom prenose z Royal Opera House a milovníci opery ju na Slovensku môžu sledovať v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Poprad, Trenčín, Trnava a Žilina. Novinkou kín CINEMAX je, že od tejto sezóny budú priame prenosy operných inscenácií z Royal Opera House aj s českými titulkami.

Belliniho Norma je opera bel canto plná nádherných árií a príležitostí pre talentované operné hviezdy. Tentokrát v nej svoj spev predvedú v hlavných úlohách bulharská sopranistka Sonya Yoncheva a maltský tenor Joseph Calleja.

V. Bellini: Norma, Royal Opera House, 2016, Joseph Calleja (Pollione), foto: Bill Cooper

V. Bellini: Norma, Royal Opera House, 2016,
Joseph Calleja (Pollione),
foto: Bill Cooper

Sonyu Yoncheva mali možnosť vidieť diváci aj na Slovensku v rámci záverečného koncertu Viva Musica! v júni 2012. Na tomto koncerte vystúpila ako víťazka prestížnej speváckej súťaže Operalia (2010), ktorú zastrešuje svetová operná ikona Placído Domingo. Odvtedy Sonya Yoncheva rozbehla hviezdnu opernú kariéru a aj prostredníctvom tohto prenosu sa opäť vracia na Slovensko. Prostredníctvom plátna kín CINEMAX sa na Slovensko vracia aj Joseph Calleja, ktorý je taktiež známy z jeho minuloročného bratislavského koncertu.

Spolu so Sonyou Yonchevou (Norma) a Josephom Callejom (Pollione) sa pod taktovkou Antonia Pappana predstavia Sonia Ganassi (Adalgisa), Brindley Sherratt (Oroveso), David Junghoon Kim (Flavio), Vlada Borovko (Clotilde). Spoluúčinkuje orchester a zbor Royal Opera House.

Norma opera je známa predovšetkým vďaka senzačnej majstrovskej árii „Casta diva“. Nová inscenácia katalánskeho režiséra Alexa Ollého prináša tomuto nadčasovému príbehu lásky, súperenia a zrady odohrávajúcemu sa na pozadí vojny vo fanaticky náboženskej spoločnosti nový nádych.

Kiná CINEMAX ju uvedú v priamom prenose už v pondelok 26. septembra o 20:10 s českými titulkami.

V. Bellini: Norma, Royal Opera House, 2016, foto: Bill Cooper

V. Bellini: Norma, Royal Opera House, 2016,
foto: Bill Cooper

V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! Jednoducho maximálny kultúrny zážitok.

Viac informácii o operno-baletnej sezóne 2016/2017 v kinách CINEMAX nájdete TU…

Viac informácií a predaj vstupeniek na www.cine-max.sk a vo všetkých kinách CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Poprad, Trenčín, Trnava a Žilina.

V. Bellini: Norma, Royal Opera House, 2016, CINEMAX plagát

Informovala: Barbora Menzl Drobná, CINEMAX

PR článok

video

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár