Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

25. júna 2014 redakcia Sezóna 2013/2014

Operný koncert Otokara Kleina podporí zaplavený Balkán

Ilustračná fotka z minuloročného koncertu Otokara Kleina a priateľov. Foto: Monika Ščevovichová
Veľkosť písma
A
A
A
Nové Zámky – Jubilejný 10. ročník operného koncertu, ktorý každoročne organizuje operný spevák Otokar Klein, bude benefičný a organizátori ho zasvätili pomoci zaplaveným regiónom Srbska a Bosny a Hercegoviny.

Galakoncertom „Otokar Klein a jeho priatelia“ chcú organizátori oceniť všetkých ľudí a organizácie, ktoré sa pričinili o pomoc oblastiam na Balkáne postihnutých záplavami. Koncert sa koná 28. júna 2014 v amfiteátri v Nových Zámkoch. Záštitu nad ním prebral podpredseda vlády SR a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák.

Moderátor galakoncertu Vlado Vondrák si veľmi váži možnosť spolupracovať s Otokarom Kleinom a tímom skvelých ľudí, ktorí každoročne pri príprave koncertu pri Otovi stoja. „V čase príprav jubilejného ročníka zasiahla živelná pohroma Balkán. Na základe telefonátov s priateľmi z umeleckého sveta v Srbsku sme sa osobne boli spolu pozrieť v Belehrade a jeho okolí. Hľadali sme spôsob ako pomôcť. Zrodila sa myšlienka zasvätiť tento ročník pomoci Srbsku a Bosne a Hercegovine,“ prezradil Vondrák.

oto-klein-nz

Za koncertom je neziskovka zamestnávajúca zdravotne postihnutých

Celú túto aktivitu zastrešuje nezisková organizácia Jobintegra, ktorá zamestnáva zdravotne postihnutých. Začiatkom roka získala štatút chránenej dielne. Podľa riaditeľa neziskovky Mariána Barana „úspešnosť priebehu tejto akcie svedčí o schopnosti a profesionálnych zručnostiach ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorí sa na základe svojho osudu dobrovoľne vložili do získania pomoci pre srbský a bosniansky národ.“

Na koncerte vystúpia poprední operní sólisti zo Slovenska, Maďarska i Ruska, orchester a zbor Slovenskej filharmónie. Dirigovať bude Rastislav Štúr.

Výťažok z dobrovoľného vstupného sa prerozdelí rovnakým dielom medzi organizácie Nadácia Pontis, Adra Slovensko, Slovenská katolícka charita a Človek v ohrození, ktoré realizujú humanitárnu intervenciu s partnerskými organizáciami v Srbsku a Bosne. Autorka nápadu Monika Ščevovichová sa snažila získať aj konkrétnu humanitárnu pomoc od slovenských podnikov. Materiálnu pomoc poskytla spoločnosť Penam, Adano i SHP Group.

Zdroj: TASR

 

Zdieľať:

O autorovi

redakcia
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

G. Verdi: Nabucco, tlačová konferencia
k premiére Opery SND
(videozáznam Opera Slovakia)