Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

23. marca 2015 redakcia Sezóna 2014/2015

Orchester La Scaly odohrá viacero bezplatných koncertov v chrámoch

Orchester, ilustračné foto
Veľkosť písma
A
A
A
Miláno – Stredajší koncert (25.3.) v milánskom dóme bude úvodným zo série bezplatných vystúpení orchestra tamojšej svetoznámej opernej scény La Scala vo viacerých chrámoch Lombardska. Orchester vystúpi pod taktovkou hudobného riaditeľa opery Riccarda Chaillyho.

V milánskej Katedrále Narodenia Panny Márie, známej ako dóm, vystúpia hudobníci z La Scaly vôbec po prvý raz od pamätného koncertu pod taktovkou Riccarda Mutiho v roku 2000.

Intendant La Scaly Alexander Pereira podľa informácií talianskych médií nevylučuje, že séria plánovaných vystúpení orchestra, napríklad v Brescii, Pavii, Mantove alebo Cremone, by sa mohla stať akýmsi zárodkom budúceho festivalu sakrálnej hudby.

Riccardo Chailly, foto: Gewandhaus/Mothes
Riccardo Chailly,
foto: Gewandhaus/Mothes

Pereira vie o čom hovorí, veď ešte ako šéf Salzburských slávností sa postaral o zavedenie programovej rady Ouverture spirituelle s kľúčovými dielami cirkevnej hudby.

Riccardo Chailly by s orchestrom mal prezentovať už v milánskom dóme okrem iného aj omšu, ktorú jeho otec Luciano napísal pre pápeža Pavla VI.

zdroj: TASR

Zdieľať:

O autorovi

redakcia
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

W. A. Mozart: Figarova svadba
Opera Ballet Vlaanderen
záznam predstavenia z júna 2023
dirigent: M. Jacquot / réžia: T. Goossens
osoby, obsadenie a viac info TU...