Orchester Štátnej filharmónie Košice odcestoval na turné do Číny

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Košice – Od svojho vzniku Štátna filharmónia Košice (ŠfK) prezentuje kvalitné interpretačné umenie nielen doma, ale i v zahraničí. Tentoraz vycestoval na koncertné turné do Čínskej ľudovej republiky, kde sa spolu so šéfdirigentom Zbyňkom Müllerom predstaví po prvýkrát vo svojej histórii.

„V minulosti sme na ázijskom kontinente viackrát koncertovali v Južnej Kórei a v Hongkongu. Do Číny sa nám cesta otvára po prvýkrát.“, uviedol riaditeľ ŠfK, Július Klein.

V čase od 27. decembra do 5. januára 2015 zaznie osem koncertov v rôznych východočínskych mestách, vrátane metropoly Šanghaj. Program celovečerných koncertov je zostavený predovšetkým z diel skladateľov dynastie Straussovcov, ktorých vynikajúcimi nahrávkami orchester ŠfK významne zarezonoval v zahraničnom povedomí. Chýbať nebudú polky a viedenské valčíky, predovšetkým „Na krásnom modrom Dunaji“, „Kaiser Walz“ a iné. Okrem populárnych ,,Straussoviek“ na turné sa odprezentuje i symfonickým repertoárom pozostávajúcim z hudby 19. storočia. Neprekonateľná predohra Karneval od Antonína Dvořáka a takmer polhodinová „Talianská“ symfónia Felixa Mendelssohna-Bartholdyho sú diela, ktoré svojou umeleckou náročnosťou a sviežim charakterom vzbudia záujem aj u sofistikovaného publika. Bonusom koncertov bude originálna domáca čínska kompozícia „Happy Sunrise“.

Turné Štátnej filharmónie Košice je sľubným krokom k šíreniu vysokej umeleckej kultúry regiónu v zahraničí.

Po návrate z Číny uvedie 11. a 12. januára 2015 Štátna filharmónia v Košiciach pravidelný Novoročný koncert.

Viac info o koncertoch ŠFK nájdete na www.sfk.sk.

Zdroj: ŠFK

foto: ŠFK

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár