Ôsmy ročník projektu Ensemble Ricercata v Slovenskom rozhlase ponúkne dve svetové premiéry

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Mozartovo kvinteto pre dychové nástroje, kompozície Juraja Beneša, nové skladby Tomáša Boroša a Mariana Lejavu aj diela Stockhausena, Kagela a Thórdarsona. Projekt Ensemble Ricercata v Slovenskom rozhlase vstupuje do ôsmeho ročníka. Aj v tejto sezóne bude s poslucháčkami a poslucháčmi objavovať „staré“ a nové diela komornej hudby.

(reklamný článok, InMusic)

V sobotu 16. októbra 2021 cyklus odštartujú Ronald Šebesta a Ivan Šiller. Zahrajú diela pre klarinet a klavír autorov Karlheinz Stockhausen, Mauricio Kagel a Hilmar Thórdarson. Nasledovať bude sólo recitál Ivana Šillera, ktorý uvedie skladby Juraja Beneša Notturno No. 8 a Old Boys Anthology.

Ivan Šiller, foto: Boris Németh

Na november v Ensemble Ricercata naplánovali slávnostnú udalosť. Súbor vo svetovej premiére uvedie skladbu Mariana Lejavu When the Summer Night Falls Slowly Down (notturno no. 7) a kompozíciu Radio Rhapsody pre klavír, dychové kvarteto a rozhlasovú nahrávku, ktorú zložil Tomáš Boroš.

Prečítajte si tiež:
Priateľstvo na klavírny spôsob. Ivan Šiller a Tomáš Boroš majú nový album

Koncerty sú súčasťou hudobno-edukačnej relácie Rádia Devín Hudobná dielňa. Vstup na všetky koncerty je voľný. Aktuálne opatrenia v súvislosti s koronavírusom budú pred jednotlivými podujatiami zverejnené na www.in-music.sk a na Facebooku InMusic.

Projekt Ensemble Ricercata v Slovenskom rozhlase podporil z verejných zdrojov ako hlavný partner Fond na podporu umenia. S podporou Bratislavského samosprávneho kraja. S finančným príspevkom Hudobného fondu. S podporou SOZA.

Ensemble Ricercata
8. ročník

16. 10. 2021 o 19:00
Ronald Šebesta – klarinet, Ivan Šiller – klavír
Program: K. Stockhausen, M. Kagel, H. Thórdarson

FB udalosť

30. 10. 2021 o 19:00
Ivan Šiller – klavír
Program: J. Beneš

FB udalosť

27. 11. 2021 o 19:00
Jan Souček – hoboj, Jan Hudeček – fagot, Ronald Šebesta – klarinet, Kateřina Javůrková – lesný roh, Ivan Šiller – klavír
Program: W. A. Mozart, M. Lejava, T. Boroš

FB udalosť

www.in-music.sk

Informovala: Katarína Uhrová, InMusic

PR článok

Archív InMusic

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár