Pavol Bršlík opäť na javisku SND

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – V utorok 29. apríla 2014 sa v Opere SND chystá ďalší hviezdny večer. Na dosky SND sa vracia jeden z najuznávanejších svetových tenoristov súčasnosti Pavol Bršlík a tentoraz po prvýkrát ako Ottavio v Mozartovej opere Don Giovanni.

Šarmantný tenorista sa zastaví v SND medzi účinkovaním v Zürichu, Paríži a Mníchove. Pavol Bršlík hosťoval na začiatku roka v Zürichu v menej hrávanej Bizetovej opere Lovci perál. Následne stvárnil Tamina v tucte predstavení v Opéra Bastille v Paríži, kde bol na programe aj jeho piesňový recitál. Po hosťovaní v SND čaká Pavla Bršlíka Nápoj lásky v Mníchove.

Pod taktovkou mozartovského interpreta par excellence, hudobného riaditeľa Opery SND Friedricha Haidera sa 29. apríla v hlavnej úlohe ako Don Giovanni predstaví maďarský hosť István Kovács a ďalšie postavy stvárnia Luisa Albrechtová (Donna Anna), Eva Hornyáková (Donna Elvíra), Andrea Vizvári (Zerlina), Ján Galla (Komtúr), Peter Mikuláš (Leporello) a Martin Mikuš (Masetto).

Slovenské národné divadlo

Slovenské národné divadlo

Spolupráca Opery SND s hviezdnym tenoristom sa pri Mozartovi nekončí. Pavol Bršlík sa už teraz teší aj na študijný proces a prípravu inscenácie Gounodovej opery Romeo a Júlia, v ktorej je obsadený spolu s opernou divou Adrianou Kučerovou. Réžiu bude mať popredný slovinský tvorca Diego de Brea, ktorého poznáme z oceňovaných činoherných inscenácií na našej prvej scéne. Gounodova opera Romeo a Júlia bude mať premiéru v marci na budúci rok.

A ešte príjemné prekvapenie. S Pavlom Bršlíkom sa môžete stretnúť už v pondelok 28. apríla. Bude jedným z hostí moderátorky Adely Banášovej v obľúbenom publicistickom programe Trochu inak v Štúdiu v novej budove SND.

Vstupenky na Dona Giovanniho s Pavlom Bršlíkom ako aj na program Trochu inak v SND si môžete kúpiť v pokladniciach SND, na predajnom mieste v OC Eurovea a on-line z pohodlia domova prostredníctvom portálu www.snd.sk, na ktorom sa dozviete všetky dôležité informácie.

Zdroj: SND

 

 

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár