Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

8. septembra 2015 Natália Dadíková Sezóna 2015/2016

Pavol Bršlík v aktuálnej sérii Traviaty vo Viedenskej štátnej opere

Pavol Bršlík, foto: Tanja Niemann
Veľkosť písma
A
A
A
Viedeň – V aktuálnej sérii štyroch predstavení Verdiho Traviaty sa vo Viedenskej štátnej opere predstaví slovenský tenorista Pavol Bršlík. V predstaveniach 9., 12., 17. a 21. septembra 2015 ho viedenské publikum bude po prvýkrát počuť v úlohe Alfreda Germonta.

Ako sa v tlačovej správe uvádza, v produkcii bude v titulnej úlohe na doskách Viedenskej štátnej opery debutovať ruská sopranistka Irina Lungu, rolendebut čaká okrem Pavla Bršlíka aj amerického tenoristu Jasona Bridgesa (Gaston). Carlos Álvarez stvárni Giorgia Germonta. Za dirigentský pult sa po 14 rokoch vráti do Viedne dánsky dirigent Michael Schønwandt, ktorý tu v roku 2001 uviedol Salome.

Rozhovor s Pavlom Bršlíkom o jeho účinkovaní v tejto produkcii prináša aj aktuálny blog Viedenskej štátnej opery a taktiež mesačník Prolog, ktorý operný dom vydáva. O obľúbenosti slovenského tenoristu vo Viedni svedčí tiež fakt, že Pavla Bršlíka nájdeme tento mesiac na titulnej stránke tohoto periodika. Rozhovor si môžete prečítať TU…

Titulná strana mesačníka Prolog
Titulná strana mesačníka Prolog

Z predstavení nie je síce naplánovaný prenos prostredníctvom programu ,,Live at home“, ale predstavenia 12., 17. a 21. septembra 2015 budú prenášané do exteriéru na námestie Herberta von Karajana v rámci programu ,,Oper live am Platz“.

Na scéne Viedenskej štátnej opery ide síce o Bršlíkov rolendebut, ale postavu Alfreda Germonta slovenský tenorista v tomto roku spieval aj v Zürichu a bezprostredne na to aj v inej produkcii v Mníchove. Obe však boli kritikou prijaté prevažne negatívne (scéna, réžia,…), jediné čo na nich zhodne ocenili, bol výkon Pavla Bršlíka.

Viedenská štátna opera
Viedenská štátna opera

Pavol Bršlík a Viedenská štátna opera

Pavol Bršlík debutoval vo Viedenskej štátnej opere v januári 2010 v Donizettiho Nápoji lásky ako Nemorino – v obľúbenej inscenácii Otta Schenka. V roku 2012 mu v nej zázračný elixír predával Doktor Dulcamara v podaní Erwina Schrotta. Ešte v roku 2010 sa Bršlík predstavil aj ako Lenskij v Eugenovi Oneginovi po boku Dmitrija Chvorostovského (Onegin) a Feruccia Furlanetta (Gremin) – pod taktovkou Kirilla Petrenka. V roku 2011 pribudla ďalšia postava – Don Ottavio, pod vedením vtedajšieho šéfdirigenta Viedenskej štátnej opery – Franza Welsera Mösta.

www.wiener-staatsoper.at

www.pavolbreslik.com

Pripravila: Natália Dadíková

Zdieľať:

O autorovi

Natália Dadíková
spravodajkyňa a publicistka
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

W. A. Mozart: Figarova svadba
Opera Ballet Vlaanderen
záznam predstavenia z júna 2023
dirigent: M. Jacquot / réžia: T. Goossens
osoby, obsadenie a viac info TU...