Piaty ročník Vianočného koncertu v Bratislave aj s priamym prenosom na TV TA3

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Na druhú adventnú nedeľu 7. decembra zaznejú v priestoroch novej budovy SND najznámejšie vianočné piesne a koledy v podaní sólistov, zboru a orchestru Opery SND a Bratislavského chlapčenského zboru.

Vianočný koncert v Bratislave sa stáva tradičnou súčasťou adventnej sezóny v hlavnom meste. Svojou dramaturgiou chce osloviť celé rodiny a tak priviezť ku krásnej hudbe aj mladšie ročníky. V tomto roku sa Vianočný koncert v Bratislave koná už po piatykrát a predstavia sa na ňom sólisti Jolana Fogašová, Terézia Kružliaková, Tomáš Juhás a Martin Malachovský. Spoluúčinkuje Bratislavský chlapčenský zbor, Orchester a Zbor Opery SND, diriguje Rastislav Štúr, zbojmajstrami sú Magdaléna Rovňáková (BChZ) a Ladislav Kaprinay (Zbor Opery SND).

Vianočný koncert v Bratislave, foto: Patrik Ratajský

Vianočný koncert v Bratislave 2013, ilustračné foto
foto: Patrik Ratajský

Vianočný koncert v Bratislave

Nová budova SND, sála opery a baletu

7. december 2014 o 19:oo hod.

Dirigent: Rastislav Štúr

Jolana Fogašová, Terézia Kružliaková,

Tomáš Juhás a Martin Malachovský

Zbormajstri: Magdaléna Rovňáková (BChZ) a Ladislav Kaprinay (Zbor Opery SND)

Orchester Opery SND

Zbor Opery SND

Bratislavský chlapčenský zbor

Diváci sa môžu tešiť na známe vianočné piesne a koledy, ale aj na operné árie čí piesne (Mozart, Rossini, Verdi, Smetana, Dvořák, Offenbach, Cilea, Giordano, Trnavský, Wade, Gershwin, Moricone, Bernstein, …).

Piaty ročník budú môcť sledovať aj diváci mimo divadla prostredníctvom priameho prenosu na TV TA3, ktorý začína o 19:hod.

www.snd.sk

www.vianocnykoncert.sk

Pripravil: Ľudovít Vongrej

Zdroj: SND

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)

Zanechajte komentár