Portrét umelca ‒ Vlasta Hudecová

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
TV 213, ktorá je od roku 2017 partnerskou televíziou Opera Slovakia, prináša ďalšiu reláciu s názvom Portrét umelca. Hostkou májového vydania bola významná slovenská vokálna pedagogička prof. Vlasta Hudecová, ktorá sa hudbe venuje už od detstva a po úspešnom štúdiu spevu sa rozhodla pre pedagogickú dráhu. Jej absolventi účinkujú na domácich a zahraničných operných scénach či koncertných pódiách, ale taktiež pôsobia aj ako pedagógovia spevu na rôznych umeleckých školách. Vlasta Hudecová pracuje ako členka magisterských, bakalárskych i doktorandských komisií a taktiež pôsobí v hodnotiacich komisiách rôznych speváckych súťaží. V roku 1990 jej bol udelený titul „docent“ pre odbor hudobné umenie ‒ spev a v roku 1998 titul „profesor“ pre rovnaký odbor. V marci tohto roku oslávila okrúhle životné jubileum.

Relácia Portrét umelca ‒ Vlasta Hudecová, ktorá vznikla v spolupráci TV 213 a Opera Slovakia, bola v premiére odvysielaná 1. mája 2017 na TV 213.

priamy link na video z youtube kanálu TV 213 nájdete TU…

zdroj: TV 213

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár