Pred 10 rokmi zomrel tenorista Sergej Larin

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
13. januára tohto roku si pripomíname desiate výročie úmrtia výnimočného speváka svetového renomé, držiteľa mnohých prestížnych ocenení, sólistu operného súboru Slovenského národného divadla v rokoch 1989 – 2008, ako aj sólistu najprestížnejších svetových operných scén, rodáka z Litvy Sergeja Larina (1956 – 2008). Tenorista sa narodil 9. marca 1956 v Daugavpilse v Lotyšsku a náhle umrel 13. januára 2008 vo veku nedožitých 52 rokov. Umelca si pripomenieme dokumentom Slovenskej televízie v réžii Mariána Chudovského z roku 2003 (zdroj: YouTube).

O Sergejovi Larinovi sme priniesli viacero článkov. Dokumentaristka Elena Blahová-Martišová publikovala v marci 2016 článok k výročiu jeho nedožitej šesťdesiatky, ktorý približuje jeho umeleckú aj životnú dráhu: Sergej Larin, osobnosť s neodolateľnou charizmou a pokornou láskou k umeniu. Tenorista bol plnohodnotnou súčasťou slovenskej opernej kultúry a tak sme sa v článku Sergej Larin by sa v tomto roku dožil šesťdesiatky (v marci 2016) opýtali na odborný pohľad na túto výnimočnú osobnosť aj slovenských operných kritikov a publicistov – Michaely Mojžišovej, Terézie Ursínyovej a Pavla Ungera.

Dokument Sergej Larin si môžete pozrieť TU…

 

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár