Prehľad live internetových prenosov Bavorskej štátnej opery v sezóne 2013/2014

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Mníchov – Bavorská štátna opera je prvým medzinárodným operným divadlo, ktoré v sezóne 2012/2013 predstavilo sériu bezplatných živých prenosov cez internet. Milovníci opery a baletu z celého sveta tak mohli vidieť prvú sériu prenosov z tohto prestížneho operného domu. Aj túto sezónu prináša Bavorská štátna opera zaujímavé operné a baletné tituly.

V tejto sérii uvidíte taktiež dve nové inscenácie nového hudobného riaditeľa Bavorskej štátnej opery Kirilla Petrenka. Milovníci opery a baletu sa tak môžu tešiť z celkovo siedmych operných predstavení a dvoch baletných večerov z Mníchova naživo, zadarmo a v plnom rozsahu. Túto sezónu už odštartovali tri operné tituly a to Wozzeck, Die Frau ohne Schatten a La forza del destino. Na stránke Opera Slovakia budeme tieto prenosy vždy avizovať, taktiež je pripravený priamy preklik na Live – Stream, ktorý sa nachádza na ľavom paneli našej stránky.

Naživo cez Live – Stream sa budú do konca sezóny 2013/2014

vysielať ešte tieto operné predstavenia:

 ▪ 15. február 2014

Wolfgang Amadeus Mozart

La clemenza di Tito

opera, nová inscenácia

Dirigent: Kirill Petrenko

Réžia: Jan Bosse

Účinkujú: Kristīne Opolais, Toby Spence, Tara Erraught

▪ 15. marec 2014

La Bayadère

balet

Choreografia:  Marius Petipa / Patrice Bart

Hudba:  Ludwig Minkus

Účinkujú:   Lucia Lacarra (Nikija) a Marlon Dino (Solor)

▪ 31. máj 2014

Bernd Alois Zimmermann

Die Soldaten

opera, nová inscenácia

Dirigent: Kirill Petrenko

Réžia: Andreas Kriegenburg

Účinkujú: Barbara Hannigan, Michael Nagy, Endrik Wottrich

▪ 21. jún 2014

Les Ballets Russes – Les Biches / L’Après-midi d’un faune / Shéhérazade

balet

Choreografia: Bronislawa Nijinska / Vaslav Nijinsky / Mikhail Fokine,

Hudba: Francis Poulenc / Claude Debussy / Nikolaj Andrejevič Rimskij-Korsakov

▪ 28. jún 2014

Gioachino Rossini

Guillaume Tell

opera, nová inscenácia

Dirigent: Dan Ettinger

Réžia: Antú Romero Nunes

Účinkujú: Michael Volle, Bryan Hymel, Günther Groissböck

▪ 27. Júl 2014

Claudio Monteverdi

L’Orfeo

opera, nová inscenácia

Dirigent: Ivor Bolton

Réžia: David Bösch

Účinkujú: Christian Gerhaher, Anna Bonitatibus

Štyri až šesť kamier v hľadisku Národného divadla bude snímať predstavenia do celého sveta cez www.staatsoper.de/tv. Takmer 40 mikrofónov v orchestrálnej jame a na javisku zabezpečia prvotriednu kvalitu zvuku. Vysielanie sa bude ponúkať v troch rôznych prenosových kvalitách, ktoré sa automaticky nastavia podľa rýchlosti internetového pripojenia divákovho počítača. Pred každým živým vysielaním generálny manažér Nikolaus Bachler poskytne úvod do diela a počas prestávok aj Štátna opera umožní nahliadnuť do zákulisia svojej budovy. Pre úplnosť treba dodať že v ponuke budú aj titulky v nemčine a angličtine. Okrem počítača, laptopu alebo tabletu sa vyžaduje len širokopásmové internetové pripojenie, napr. DSL a reproduktory pripojené k zariadeniu.

Ako sponzora pre STAATSOPER.TV sa podarilo získať The Linde Group, medzinárodnú spoločnosť, ktorá spolupracuje s Bavorskou štátnou operou už mnoho rokov. Linde je exkluzívnym partnerom od sezóny 2008/2009 a bude aj medzinárodným partnerom vysielania pre nasledujúce štyri sezóny.

Poznámka redakcie: Radi by sme upozornili, že diváci, ktorí majú internet s obmedzeným množstvom prenesených dát mesačne, si pri sledovaní môžu tieto dáta prečerpať. V dôsledku toho sa im zvýši mesačný poplatok za internet. Pre užívateľov neobmedzeného internetu je toto upozornenie bezpredmetné.

www.bayerische.staatsoper.de//tv

Pripravil: Ľudovít Vongrej

Zdroj: STAATSOPER.TV

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)

Zanechajte komentár