Priblížte hudbu deťom pomocou peknej knižky…

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Opera Slovakia Vám prináša jedinečnú ponuku detských kníh o hudbe a balete z britského vydavateľstva detskej literatúry Usborne Publishing. Navyše v septembri ich môžete získať so zľavou.

Nákup s 10% zľavou

V dňoch 18. až 25. septembra 2014 si vďaka Opera Slovakia máte možnosť objednať tieto knižky s 10% zľavou. Stačí, keď svoju objednávku adresujete na emailovú adresu knihrisko@gmail.sk a do predmetu uvediete zľavový „KÓD: Opera Slovakia“. Navyše jeden z tých, ktorí si v tomto čase knižky z Knihriska objednajú, získa navyše ako darček 320 stranovú Detskú encyklopédiu Children’s encyclopedia s 1500 fotografiami a množstvom fascinujúcich informácií.

Knižná ponuka

Noisy OrchestraNajmenším deťom vo veku 2-4 roky je určené leporelo s hudobným panelom NOISY ORCHESTRA, ktorý na jednotlivých stranách predstaví deťom postupne jednotlivé sekcie orchestra. Strunové nástroje, drevené dychové, plechové, perkusie a na záver sa celý orchester stretne, príde myšiak dirigent a spolu si zahrajú nacvičenú skladbu. 10 strán, rozmer 23×27 cm, tvrdá väzba, hudobný panel, bežná cena 19 €.

 

V podobnom duchu sa nesie i príbeh Little Children’s Music Book o zvieratkách, ktoré si v lese little-childrens-music-bookpripravujú koncert. Každé si najprv doma cvičí svoj part na svojom nástroji (jazvec na klavír, lasica na gitare, krtko na zvonkohre, líška na husle,…), aby sa nakoniec stretli spolu na skúške a večer v lese pre priateľov odohrali koncert. Jednotlivé ukážky na hudobnom paneli splynú v jednu spoločnú kompozícii vo finále príbehu, keď sa pred lesný komorný orchester postaví smelý dirigent. Knižka má pevnú väzbu, 24 strán, hudobný panel, rozmer 22×25 cm, bežná cena 19 €.

little-childrens-bedtime-music-book-2013Identickým spôsobom je napísaná knižka Little Children’s bedtime music book o mamičkách, ktoré v lese spievajú svojim deťom na dobrú noc uspávanky.
Vianočnú verziu hudobnej knižky s panelom nájdete pod názvom Little Children’s Christmass Music Book. Každá stojí 19 €

 

gift-books

Deti, ktoré už navštevujú ĽŠU, určite zaujme nálepková knižka o histórii klasickej hudby Classical music sticker book, ktorá obsahuje 32 strán informácií o hudobných skladateľoch, štýlových obdobiach, obsahuje tematické bloky ako baletná hudba, hudba a príroda, orchestrálna hudba.

Classical music sticker book

Knižka obsahuje QR kódy, pomocou ktorých si dieťa vo svojom mobilnom telefóne môže prehrať príslušné hudobné ukážky. Okrem množstva odkazov na zaujímavé stránky z oblasti vážnej hudby tiež obsahuje 10 strán nálepiek, ktoré dieťa do knižky dolepuje. Mäkká väzba, formát A4, bežná cena 10,50 €.

1790-1

Introduction to Music

Zdatnejším angličtinárom na 2. stupni ZŠ a stredoškolákom je určená kniha Introduction to Music, ktorá predstavuje rôzne hudobné štýly z rôznych oblastí sveta, skladateľov, hudobné nástroje, objasňuje svet digitálnej hudby (formát mp3, podcasting, internetové rádiá), obchodné aspekty populárnej hudby, svet hudobného showbiznisu, ale aj úvod do hudobnej teórie a jej kompletnú anglickú terminológiu, sprievodcu orchestrom a asi 200 odporúčaní na ďalšie zaujímavé internetové stránky o hudbe. Mäkká väzba, 26 strán, rozmer 27x21cm, bežná cena 13,50 €.

Ak sa vaše dieťa učí hrať na hudobný nástroj, alebo si rado spieva pesničky, určite vás potešia spevníky a inštruktáže knižky k detským nástrojom.

Baletnú hudbu môžete vašim najmenším priblížiť prostredníctvom troch knižiek s ukážkami za najznámejších Čajkovského baletov Luskáčik (The Nutcracker)Spiaca krásavica a Labutie jazero. každá z nich má 24 strán, pevný obal, hudobný panel s ukážkami a bežná cena každej je 19 €.

 
Ak by vaše deti už najradšej balet tancovali, v ponuke je knižka  Little ballerina Dancing Book, ktorá obsahuje okrem jednoduchého 2161návodu ako si zatancovať aj CD s ukážkami z baletov z Luskáčika, Labutieho jazera, Coppélie, Spiacej krásavice, ale i z Hoffmanových poviedok, Peera Gynta, Poloveckých tancov a pod. Knižka je určená deťom od 3 rokov, má 10 pevných strán, CD, rozmer 21x21cm, bežná cena 14,50 €.

 

s1268Ak sa vaše dieťa zaujíma o svet baletu – ako sa baletky pripravujú, čo nosia oblečené na tréningoch, ako sa líčia a čo si obliekajú na predstavenia, aké figúry musia zvládnuť, môžu sa tak dozvedieť v 32 stranovej vreckovej knižke Ballet, ktorá stojí 7,50 € a je určená pre deti od 4-10 rokov.

 

Staršie deti, ktoré berú balet vážne, zaujme nádherná publikácia The World of Ballet, ktorá na 64 stranách formátu A4 prináša históriu baletu, baletné kostými, choreografie, figúry a množstvo nádherných fotografií. Jej cena je 14,50 €.

world_of_ballet_

K najpredávanejším a najobľúbenejším knižkám na Slovensku patrí nálepková knižka o baletkách Ballerinas, v ktorej na 24 stranách rozmeru A4 nájdete kreslené výjavy zo života, tréningov a predstavení baletiek, ktoré pomocou nálepiek (10 extra strán) obliekate do kostýmov. Cena 7,50 €.

Darčeková verzia nálepkových knižiek obsahuje kufrík so 4 knižkami rozmeru A5 (Baletky, Princezné, Víly, Bábiky) a momentálne je v celej Európe zlacnená z 19 na 12 €.

 

Ako sa kreslia baletky sa deti naučia v omaľovánkovej aktivity knižke How to draw princesses and ballerinas, ktorá má formát A4, 32 strán a stojí 7,50 €.

Kompletnú ponuku hudobných knižiek nájdete online na stránke www.knihrisko.sk v sekcii  Music books. Knižky s tématikou baletu nájdete v sekcii Ballet.

Vyhrajte s Opera Slovakia 320 stranovú detskú encyklopédiu

Nezabudnite, vaše objednávky posielajte na mailovú adresu knihrisko@gmail.com do 28. septembra 2014 s uvedením „KÓD: Opera Slovakia“ v predmete správy. Spomedzi objednávateľov vylosujeme tiež výhercu 320 stranovej detskej encyklopédie. Veľa šťastia!

homepage-banner

www.knihrisko.sk

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár