Príďte si do kina vychutnať trojkráľový večer s operou Carmen

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – CINEMAX pripravil pre svojich divákov záznam opery Carmen z antického divadla Taormina na Sicílii. Túto inscenáciu môžu vidieť milovníci opery v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Poprad, Trenčín, Trnava a Žilina už 6. januára o 19:00.

V obľúbenej klasike Georga Bizeta budú o lásku zvodnej cigánky Carmen bojovať po uši zaľúbený vojak a vychýrený toreador. Opera vyvolala svojim nápadným odporom voči buržoáznej morálke na svojej parížskej premiére v roku 1874 škandál. Tentokrát ju milovníci opery uvidia z prostredia úžasného antického gréckeho divadla v sicílskej Taormine v réžii Enrica Castiglioneho. Diváci v kinách sa môžu tešiť na klasický príbeh o vášni a zvádzaní s tragickým koncom, odohrávajúci sa medzi stĺpmi antického divadla pod holým nebom, stojacimi už celé storočia, ktoré predstaveniu dodávajú jedinečnú atmosféru. Diriguje Myron Michailidis, v hlavnej postave Carmen diváci uvidia ruskú mezzosopranistku Elenu Maximovu.

V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! O sezóne 2015/2015 sme našich čitateľov informovali TU…

Viac informácií a predaj vstupeniek na www.cine-max.sk

a v kinách CINEMAX

BANSKÁ BYSTRICA, BRATISLAVA, KOŠICE, NITRA, POPRAD, TRENČÍN, TRNAVA a ŽILINA.

G. Bizet: Carmen, antické divadlo Taormina na Sicílii, plagát

V sezóne 2015/16 CINEMAX pripravuje:

11. február – Trubadúr (opera, Paríž, LIVE)
21. marec – Boris Godunov (opera, ROH, LIVE)
6. apríl – Giselle (balet, ROH, LIVE)
25. apríl – Lucia z Lammermooru (opera, ROH, LIVE)
26. máj – Capuletiovci a Montecchiovci (opera, Barcelona, LIVE)
27. jún – Werther (opera, ROH, LIVE)

predpredaj vstupeniek na jednotlivé predstavenia celej sezóny nájdete TU…

Informovala: Barbora Menzl Drobná, CINEMAX

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár