Príďte za operou – koncert mladých talentov

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Starý Klíž – Občianske združenie Opera Slovakia pripravuje operný koncert mladých talentov spojený s prezentáciou slovenskej opernej kultúry súčasnosti a výstavou kostýmov v netradičnom priestore.

Príďte za operou je názov podujatia organizovaného občianskym združením Opera Slovakia, ktorého hlavným cieľom je podpora šírenia slovenskej opernej kultúry na Slovensku a v zahraničí s presahom do iných žánrov klasickej hudby. Týmto, na Slovensku priekopníckym podujatím svojho druhu, chce Opera Slovakia, o. z. predstaviť slovenskú opernú kultúru súčasnosti na netradičnom mieste.

Podujatie sa uskutoční v rámci celoslovenskej akcie Noc hudby, ktorú vyhlásilo Hudobné centrum na 20. júna od 18:00 hod, v Skanzene slovenskej dediny Starý Klíž v obci Veľký Klíž (okres Partizánske).

Okrem sledovania hlavného programu, ktorým bude koncert mladých operných talentov, sa návštevníci podujatia budú môcť zoznámiť s repertoármi slovenských operných divadiel a ich prezentačnými materiálmi, vypočuť si krátku prednášku o súčasnej slovenskej opernej kultúre, ako aj prezrieť si výstavu kostýmov z operných inscenácií SND.

Koncert bude pozostávať z diel svetových autorov v podaní sopranistiek Renatky Ferikovej a Marianny Gelenekyovej, mezzosopranistky Kataríny Ofúkanej, tenoristu Patrika Horňáka a barytonistu Matúša Mazára. Hosťom koncertu bude tenorista Titusz Tóbisz, sólista Opery Štátneho divadla v Košiciach. Účinkujúci vystúpia s klavírnym sprievodom Júlie Grejtákovej, korepetítorky Opery ŠD v Košiciach a zároveň hlavnej korepetítorky súťaže Musica Sacra v Ríme ako aj hlavnej korepetítorky Opera Slovakia.

Klíž kolaž

Ľudovít Vongrej

Ľudovít Vongrej

,,Podujatie Príďte za operou sme sa rozhodli usporiadať uvoľneným a nenúteným spôsobom na netradičnom mieste pod holým nebom. Preto si návštevníci podujatia môžu nechať smokingy a honosné róby doma. Novovybudovaný Skanzen slovenskej dediny Starý Klíž ponúka priestor nielen na organizovanie kultúrnych podujatí pod holým nebom, ale aj oddych a relax v príjemnom prostredí slovenskej kultúry s pozitívne naladeným majiteľmi.

Touto akciou chceme predstaviť nielen súčasnú slovenskú opernú kultúru, ale aj mladé slovenské talenty. Netradičné miesto preto, aby sme operu priniesli do regiónov, kde je tento žáner takmer nedostupný, pretože je mimo hlavných centier operného života, ktorými sú u nás Bratislava, Banská Bystrica a Košice. Aj týmto spôsobom sa snažíme trochu oživiť stereotypný operný život na Slovensku. Za posledné roky opera z regiónov a verejnoprávnych médií vymizla, neorganizujú sa regionálne operné koncerty či predstavenia ako kedysi. Verím, že aj touto akciou prispejeme k popularizácii opery ako vysoko hodnotného umeleckého žánru.“

Vstupné na podujatie Príďte za operou je 10€/osobu

Vstupenku na toto podujatie si treba z kapacitných dôvodov kúpiť v predpredaji v dostatočnom predstihu vopred. V cene vstupného je okrem koncertu a programu zahrnuté aj občerstvenie v podobe jedál regionálnej kuchyne ako aj voľná prehliadka Skanzenu slovenskej dediny Starý Klíž.

Vstupenky si zakúpite na emailovej adrese: redakcia@operaslovakia.sk

Tel.č. +421907818876

Program

18:00 začiatok akcie

-voľná prehliadka výstavy kostýmov

– voľná prehliadka skanzenu

– voľné zoznámenie sa s prezentačnými materiálmi slovenských operných divadiel

-19:00 príhovor

-krátka prednáška o súčasnej slovenskej opernej kultúre

19:30 – 20:30 koncert

20:30 slovo po koncerte

-občerstvenie a voľné posedenie spolu s organizátormi, návštevníkmi a umelcami

O mieste konania podujatia

Skanzen slovenskej dediny Starý Klíž je múzeom ľudovej architektúry v prírode. Toto prostredie ponúka možnosť usporiadať firemné akcie, svadby, jubileá, firemné eventy, koncerty a ešte omnoho viac. V areáli Starý Klíž je amfiteáter so zázemím ktoré počas akcie ponúkne množstvo jedál regionálnej kuchyne. Udalosti typu spoločenských podujatí a firemných osláv sa tu tak stanú nezabudnuteľným dňom.

Viac o mieste konania podujatia na www.starykliz.sk

google mapa

Organizátor www.operaslovakia.sk

Viac info o podujatí a vstupenky v predpredaji na emailovej adrese:

redakcia@operaslovakia.sk

plagat príďte za operou

 

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)

Zanechajte komentár