Pucciniho Bohéma naživo z Paríža iba v kinách CINEMAX už 12. decembra

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Sieť kín CINEMAX pozýva na ďalší z priamych prenosov operno-baletnej sezóny 2017/18 – tentokrát je na programe klenot opernej literatúry, známa Pucciniho Bohéma, ktorá zaznie pod taktovkou Gustava Dudamela. Priamy prenos predstavenie Opéra National de Paris si môžu pozrieť diváci kín CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Dunajská Streda, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Trenčín, Trnava a Žilina, už v utorok 12.decembra 2017 o 19:20.

(reklamný text článku dodal CINEMAX)

Nikto ešte lepšie neopísal život vyhladovaných a predierajúcich sa mladých umelcov polovice 19. storočia v Paríži ako spisovateľ Henri Murger v diele Scenes de la Vie de Boheme. Bohémski umelci sú odhodlaní spáliť rukopis len preto, aby sa na chvíľu zohriali. V ére víťaziaceho buržoázneho materializmu snívajú o inej, lepšej existencii. Puccini inšpirovaný týmito scénami zo života bohémov ponúka srdcervúci príbeh lásky a krásnu hudbu, ktorá sa zapísala do histórie opery. Nosnou témou je príbeh básnika Rodolfa a krehkej Mimi.

G. Puccini: Bohéma, Opéra National de Paris, 2017,
foto: Bernd Uhlig

Dramatizácia novej produkcie Opéra National de Paris bola zverená do rúk režiséra Clausa Gutha, ktorý jej dáva nádej, že láska a umenie sa stanú jedinými prostriedkami vedúcimi k dokonalosti. Dirigent Gustavo Dudamel (v súčasnosti hudobný a umelecký riaditeľ Filharmónie v Los Angeles) diriguje kvalitné obsadenie, v ktorom sa predstavia umelci medzinárodnej opernej scény Sonya Yoncheva (Mimì), Aida Garifullina (Musetta), Atalla Ayan (Rodolfo), Alessio Arduini (Schaunard) a Artur Ruciński (Marcello). Spoluúčinkuje orchester a zbor Opéra National de Paris.

G. Puccini: Bohéma, Opéra National de Paris, 2017,
foto: Bernd Uhlig

V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! Jednoducho maximálny kultúrny zážitok.

Predaj vstupeniek na webe CINEMAX a v kinách CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Dunajská Streda, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Trenčín, Trnava a Žilina.

Viac informácií o sezóne Armax balet a Artmax opera 2017/2018 nájdete TU…

Artmax balet a Armax opera v sieti kín CINEMAX
nasledujúce produkcie sezóny 2017/2018

2. januára 2018 – Don Carlos (opera, Paríž, Opéra de Paris, záznam)
23. januára 2018 – Andrea Chénier (opera, Miláno, Teatro La Scala, záznam)
13. februára 2018 – La traviata (opera, Rím, prenos záznamu)
27. februára 2018 – Romeo a Júlia (opera, Barcelona, Gran Teatre del Liceu, priamy prenos)
20. marca 2018 – Lohengrin (opera, Dražďany, Semperoper, záznam)
17. apríla 2018 – Piková dáma (opera, Amsterdam, de nationale opera, záznam)
16. mája 2018 – Korzár (balet, Miláno, Teatro La Scala, priamy prenos)
29. mája 2018 – Carmen (opera, Zürich, Opernhaus, záznam)
12. júna 2018 – Labutie jazero (balet, Londýn, ROH, priamy prenos)
26. júna 2018 – Trubadúr (opera, Salzburg festival, záznam)

www.cine-max.sk

Informovala: Lenka Madunická, CINEMAX

PR článok

video

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár