Pucciniho Turandot z očarujúceho prístavu v Sydney v kinách CINEMAX už 2. januára

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Prvou novoročnou operou v kinách CINEMAX bude obľúbená Pucciniho Turandot, z očarujúceho prístavu v Sydney. Vybrané kiná CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Dunajská Streda, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Trenčín, Trnava a Žilina, premietnu záznam predstavenia už v pondelok 2. januára 2017.

Posledná Pucciniho opera Turandot na rozprávkový námet významného talianskeho dramatika z obdobia renesancie Carla Gozziho mala svetovú premiéru 25. apríla 1926 pod taktovkou legendárneho Artura Toscaniniho. Giacomo Puccini operu nedokončil, keďže v čase jej komponovania zomrel (1858 1924). Dielo dokončil jeho žiak Franco Alfano. Turandot so svojimi známymi áriami a veľkolepými zbormi je súčasťou svetového operného repertoáru. Tentokrát si ju môžu milovníci opery pozrieť zo záznamu predstavenia zo Sydney, prostredníctvom siete kín CINEMAX už v pondelok 2. januára 2017. Produkcia režiséra Chen Shi-Zhenga vytvorená špeciálne pre zaujímavé prostredie Handa opery v prístave v Sydney dáva klasickému príbehu unikátnu perspektívu.

G. Puccini: Turandot, Handa opera v prístave v Sydney

G. Puccini: Turandot, Handa opera v prístave v Sydney

Turandot je krásna a vplyvná princezná, ktorá vyzýva svojich pytačov na zodpovedanie troch hádaniek pod trestom smrti. Calaf je odvážny princ z ďalekej krajiny, ktorý sa do princeznej zamiluje na prvý pohľad… Ako to dopadne si diváci kín CINEMAX vychutnajú v opere Turandot v podaní Handa Opery v Sydney.

G. Puccini: Turandot
Handy Opera Sydney
záznam predstavenia v kinách CINEMAX
2. januára 2017

Dirigent: Brian Castles-Onion
Réžia: Chen Shi-Zheng
Kostýmy: Dan Potra
Svetlo: Scott Zielinski
Video: Leigh Sachwitz
Zvuk: Tony David Cray

osoby a obsadenie

Turandot: Dragana Radakovic
Calaf: Riccardo Massi
Liu: Hyeseoung Kwon
Timur: Conal Coad
Pong: John Longmuir
Pang: Benjamin Rasheed
Ping: Luke Gabbedy
Altoum: David Lewis
Mandarin: Gennadi Dubinsky
Perský princ: Jin Tea Kim

Spoluúčinkuje: Australian Opera & Ballet Orchestra Opera Australia Chorus

G. Puccini: Turandot, Handa opera v prístave v Sydney

G. Puccini: Turandot, Handa opera v prístave v Sydney

V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! Jednoducho maximálny kultúrny zážitok.

Viac informácii o operno-baletnej sezóne 2016/2017 v kinách CINEMAX nájdete TU…

Viac informácií a predaj vstupeniek na www.cine-max.sk a v kinách CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Dunajská Streda, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Trenčín, Trnava a Žilina.

Využite možnosť kúpiť si vstupenku v predpredaji výhodnejšie!

turandot-handy-opera-cinemax

Informovala: Barbora Menzl Drobná, CINEMAX

PR článok

video

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár