Rafael Alvarez ako Don José v opere Carmen v Košiciach

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Košice – V repríze opery G. Bizeta Carmen sa v sobotu 22. novembra v postave Dona Josého predstaví zaujímavý hosť, mexický tenorista Rafael Alvarez.

Z domácich sólistov sa môžu diváci tešiť na Gabrielu Hübnerovú v postave Carmen, Mariána Lukáča (Escamillo), Tatianu Paľovčíkovú (Frasquita), Janette Zsigovú (Miçaela) a ďalších. Diriguje Igor Dohovič.

Rafael Alvarez

Rafael Alvarez

Rafael Alvarez pochádza z Mexico City. Hudobné vzdelanie získal na Národnom mexickom konzervatóriu. Neskôr absolvoval štúdium spevu a vedenia zboru na Musikhochschule vo Viedni. Tri roky pôsobil v mexickej Národnej opere . Po odchode do Viedne účinkoval v Neue Oper Wien. Od roku 2007 pôsobí na operných scénach v Českej republike (Plzeň, Ústí nad Labem, Liberec, Brno). V sezóne 2010/2011 debutoval V Slovenskom národnom divadle v opere G. Verdiho Dvaja Foscariovia. Košické publikum si ho môže pamätať ako Fausta v opere Ch. Gounoda Faust a Margaréta a v postave Edgarda v opere G. Donizettiho Lucia di Lammermoor.

www.sdke.sk

Zdroj: ŠDKE

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár