Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

21. novembra 2014 redakcia Sezóna 2014/2015

Rafael Alvarez ako Don José v opere Carmen v Košiciach

Štátne divadlo Košice
Veľkosť písma
A
A
A
Košice – V repríze opery G. Bizeta Carmen sa v sobotu 22. novembra v postave Dona Josého predstaví zaujímavý hosť, mexický tenorista Rafael Alvarez.

Z domácich sólistov sa môžu diváci tešiť na Gabrielu Hübnerovú v postave Carmen, Mariána Lukáča (Escamillo), Tatianu Paľovčíkovú (Frasquita), Janette Zsigovú (Miçaela) a ďalších. Diriguje Igor Dohovič.

Rafael Alvarez
Rafael Alvarez

Rafael Alvarez pochádza z Mexico City. Hudobné vzdelanie získal na Národnom mexickom konzervatóriu. Neskôr absolvoval štúdium spevu a vedenia zboru na Musikhochschule vo Viedni. Tri roky pôsobil v mexickej Národnej opere . Po odchode do Viedne účinkoval v Neue Oper Wien. Od roku 2007 pôsobí na operných scénach v Českej republike (Plzeň, Ústí nad Labem, Liberec, Brno). V sezóne 2010/2011 debutoval V Slovenskom národnom divadle v opere G. Verdiho Dvaja Foscariovia. Košické publikum si ho môže pamätať ako Fausta v opere Ch. Gounoda Faust a Margaréta a v postave Edgarda v opere G. Donizettiho Lucia di Lammermoor.

www.sdke.sk

Zdroj: ŠDKE

Zdieľať:

O autorovi

redakcia
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

P. I. Čajkovskij: Panna orleánská
Deutsche Oper am Rhein
záznam predstavenia z augusta 2023
dirigent: V. Alekseenok, réžia: E. Stöppler
hrajú: M. Kataeva, S. Luttinen, A. Nesterenko, S. Khomov, L. Fatyol T. Grümbel, E. Abdulla, R. Šveda, B. Pop...
viac info TU...