Riaditeľom Opery SND je od 1. júla Slavomír Jakubek

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Generálny riaditeľ Slovenského národného divadla Marián Chudovský vymenoval za riaditeľa Opery Slovenského národného divadla súčasného šéfdramaturga a zástupcu riaditeľa operného súboru Slavomíra Jakubeka. Tento post zastáva od 1. júla 2015.

Slavomír Jakubek

Slavomír Jakubek

Slavomír Jakubek je absolventom VŠMU odboru hudobná teória. Od roku 1984 bol zamestnaný v Redakcii symfonickej, komornej a opernej hudby Slovenského rozhlasu so zameraním na operný žáner. Neskôr pôsobil ako vedúci redaktor poverený spoluprácou s EBU v oblasti vážnej hudby. Redakčne i autorsky profiloval množstvo relácií ako Operný magazín, Ars Musica, Dotyky s operou či Operné večery na Rádiu Devín. Podieľal sa ako dramaturg na početných rozhlasových nahrávkach a profilových CD popredných slovenských operných interpretov. Realizoval množstvo zahraničných prenosov zo svetoznámych operných domov pre Rádio Devín, spolupodieľal sa ako dramaturg i organizátor na mnohých medzinárodných podujatiach v rámci EBU i mimo neho, medzi inými napr. na Koncertnej sezóne Eurorádia, cykle Zámockých koncertov, medzinárodnej skladateľskej súťaži International Rostrum of Composers v Paríži, medzinárodnej súťaže Concertino Praga, či súťaže Nový talent, ktorá sa usporadúva v rámci BHS a priamym prenosom vysiela do členských štátov EBU. Od marca 2005 pôsobil v Opere SND ako dramaturg-manažér, od roku 2006 až do roku 2010 ako šéfdramaturg a zástupca riaditeľa. Od apríla 2011 do júla 2012 zastával funkciu šéfredaktora časopisu Hudobný život. Od roku 2012 pôsobil v SND opäť na pozícii šéfdramaturga a zástupcu riaditeľa Opery SND.

Hudobný riaditeľ Opery SND Friedrich Haider sa bude venovať výhradne umeleckému vedeniu súboru.

Informovala: Izabela Pažítková, SND

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár