Rodinný balet Zle strážené dievča naživo z Royal Opera House v kinách CINEMAX

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Skvelý balet pre celú rodinu uvedú kiná CINEMAX v priamom prenose z londýnskej Royal Opera House v mestách Banská Bystrica, Košice, Nitra, Poprad, Trenčín, Trnava a Žilina už 5. mája.

V hlavných úlohách sa predstavia populárna ruská baletka Natalia Osipova, známa aj z nedávno uvedeného a divácky mimoriadne dobre prijatého Labutieho jazera a austrálsky tanečník Steven McRae. Neskrátený balet Fredericka Ashtona je jedno z jeho najveselších diel, inšpirované láskou ku krajine v okolí Suffolku. Príbeh je založený na francúzskom balete z roku 1828. Hudba bola adaptovaná Johnom Lanchberym podľa tej pôvodnej zloženej Ferdinandom Héroldom. Balet Zle strážené dievča zaznamenal na svojej premiére v roku 1960 veľký ohlas publika a stal sa favoritom v repertoári Royal Ballet. Príbeh ukazuje niektoré z Ashtonových najbrilantnejších choreografií – mladistvá vášeň Lise a jej milého, Colasa je vyjadrená sériou energických pas de deux. Balet oživuje dobrý humor a vír tancujúcich kuriatok, hundravých strážcov či hlúpych ctiteľov. Ashton do svojej choreografie nenásilne včlenil prvky národného ľudového tanca, od lancashirského drevákového tanca po májový tanec. To robí z baletu Zle strážené dievča (napriek jeho francúzskemu titulu La Fille mal gardée) najvýraznejšie anglické dielo Royal Ballet. Farebný dizajn Osberta Lancastera dôvtip celej produkcie ešte zosilňuje.

Zle strážené dievča, Balet Royal Opera House, foto: Tristram Kenton/ROH 2010

Zle strážené dievča,
Balet Royal Opera House,
foto: Tristram Kenton/ROH 2010

V kinách na divákov čaká prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz!

Viac informácií a predaj vstupeniek na www.cine-max.sk
a v kinách CINEMAX BANSKÁ BYSTRICA, KOŠICE, NITRA, POPRAD, TRENČÍN, TRNAVA a ŽILINA.

V sezóne 2014/15 v sekciách Artmax balet a Artmax opera ešte uvidíte:

10. júna 2015 – opera BOHÉMA (priamy prenos z ROH)
5. júla 2015 – opera WILLIAM TELL (priamy prenos z ROH)

Zle strážené dievča, Balet Royal Opera House, foto: Tristram Kenton/ROH 2010

Zle strážené dievča,
Balet Royal Opera House,
foto: Tristram Kenton/ROH 2010

CNMX_dievca_A4

Informovala: Barbora Drobná, CINEMAX

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár