Ruská hudba v Redute v podaní mladých umelcov

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Koncert Symfonického orchestra Vysokej školy múzických umení dostane už tradične priestor v rámci JUNIOR cyklu Slovenskej filharmónie. Uskutoční sa 4. mája 2016 o 18.00 hod. v priestoroch Koncertnej siene Slovenskej filharmónie. Program koncertu je zostavený výlučne z diel ruských velikánov – Michaila Ivanoviča Glinku, Piotra Iljiča Čajkovského, Alexandra Aruťuňana či Nikolaja Rimského-Korsakova. Symfonický orchester Vysokej školy múzických umení sa na májovom koncerte predstaví pod taktovkou Alexeja Kornienka.

Na tomto prestížnom podujatí VŠMU sa tento rok po boku orchestra predstavia viacerí študenti Hudobnej a tanečnej fakulty ako sólisti – Marián Hrdina, bas (z triedy doc. Mgr. art. Ľubice Rybárskej, ArtD.), Jana Jazudeková, soprán (z triedy doc. Mgr. art. Ľubice Rybárskej, ArtD.), Peter Pláňavský, klavír (z triedy Prof. Mariána Lapšanského) a Stanislav Masaryk, trúbka (z triedy Mgr. art. Rastislava Suchana, ArtD.). Vybraní boli na základe výborných študijných výsledkov a sú laureátmi viacerých medzinárodných súťaží.

Alexei Kornienko, foto: vogus

Alexei Kornienko,
foto: vogus

Program koncertu je pestrý, zostavený výlučne z diel ruských velikánov – Michaila Ivanoviča Glinku, Piotra Iljiča Čajkovského, Alexandra Aruťuňana či Nikolaja Rimského-Korsakova. Symfonický orchester Vysokej školy múzických umení sa na májovom koncerte predstaví pod taktovkou Alexeja Kornienka, rakúskeho umelca ruského pôvodu, čo je predpokladom neopakovateľného a sugestívneho umeleckého zážitku vo vzťahu k dramaturgii. Príjemným ozvláštnením dramaturgie je príbeh zaľúbených dvojíc v dvoch dielach na úvod a záver programu – v opernej predohre Michaila Ivanoviča Glinku Ruslan a Ludmila a v záverečnej skladbe Piotra Iľjiča Čajkovského v Predohre – fantázii Romeo a Júlia, ktorá je zhudobnením tragického príbehu dvoch mladých ľudí. V kombinácii so známymi áriami z opier, temperamentným trúbkovým koncertom Alexandra Aruťuňana, či klavírnym koncertom Nikolaja Rimského-Korsakova predstavuje program koncertu príťažlivú dramaturgiu pre mladých divákov, pre ktorých je cyklus JUNIOR určený.

Symfonický orchester VŠMU, koncert v Slovenskej filharmónii (2014)

Symfonický orchester VŠMU,
koncert v Slovenskej filharmónii (2014)

Koncert Symfonického orchestra VŠMU je výnimočný nielen svojou dramaturgiou, ale aj spoluprácou viacerých oddelení a katedier, ktoré sa aktívne podieľajú na príprave, propagácii a produkcii večerného podujatia v bratislavskej REDUTE.

www.filharmonia.sk

Informovala: Viktória Ballánová

Krasivaja muzika v Redute_SO 2016 plagat

 

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár