Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

30. novembra 2015 Ľudovít Vongrej Sezóna 2015/2016

Ruská sopranistka Julia Novikova ako Gilda v Opere SND

Julia Novikova
Veľkosť písma
A
A
A
Bratislava – V májovom predstavení Verdiho Rigoletta, sa bratislavskému publiku po prvýkrát predstaví ruská sopranistka Julia Novikova, ktorá na javisku Opery SND stvárni postavu Gildy. Predstavenie zaznie pod taktovkou Friedricha Haidera. Marketing SND pripravil na toto predstavenie, ktoré sa uskutoční 10. mája 2016, akciu s názvom NEDOČKAVEC.

Julia Novikova patrí medzi vedúce ruské operné umelkyne. Je víťazkou opernej súťaže Plácida Dominga Operália z roku 2009 a medzi jej mnohopočetné úspechy patrí i spolupráca s velikánmi operného sveta ako Plácido Domingo či Vittorio Grigolo. Preslávila sa ako Zerbinetta v Toulone a v Taipei na Taiwane, ako Lakmé v Santiagu de Chile, ako Gilda v Antibes, a ako Jemmy (Guillaume Tell) v Monte Carle, či ako Kráľovná noci na festivale v Salzburgu. Vo Viedenskej štátnej opere spievala Kráľovnú noci, Adinu, Zerbinettu. Okrem toho pôsobila v berlínskej Staatsoper Unter den Linden, v Buenos Aires, Frankfurte nad Mohanom a vo Washingtone. V roku 2006 pod taktovkou Valeria Gergijeva debutovala aj v Mariinskom divadle. V lete tohto roku stvárnila Gerdu v inscenácii Snehová kráľovná súčasného ruského skladateľa Sergeja Baneviča. Bol to projekt Anny Netrebko v rakúskom Eisenstadte a Julia Novikova vtedy poskytla pre Opera Slovakia krátke interview, ktoré si môžete prečítať TU…

Úspech zaznamenala aj v známom televíznom uvedení opery Rigoletto, v hudobnom naštudovaní dirigenta Zubina Mehtu, kde po boku Plácida Dominga (Rigoletto), stvárnila jeho dcéru Gildu. Opera bola vysielaná live vo viac ako 148 krajinách sveta.

Postavu Gildy si príde zaspievať aj na dosky SND a to pod dirigentskou taktovkou hudobného riaditeľa Opery SND Friedricha Haidera. Jej javiskovými partnermi budú Tomáš Juhás (Vojvoda), Leo An (Rigoletto) a ďalší. Bližšie info o Julii Novikovej sa dozviete na www.julianovikova.com.

G. Verdi: Rigoletto, Opera SND, 2013, Juraj Peter (Ceprano), Leo An (Rigoletto), foto: Jozef Barinka
G. Verdi: Rigoletto, Opera SND, 2013,
Juraj Peter (Ceprano), Leo An (Rigoletto),
foto: Jozef Barinka

Akcia NEDOČKAVEC sa vracia do SND! Tentoraz s Juliou Novikovou

Jedna z najatraktívnejších diváckych ponúk Slovenského národného divadla s výstižným názvom NEDOČKAVEC sa pri svojej premiére koncom 95. sezóny tešila naozaj veľkému záujmu. Vracia sa na základe mimoriadnej úspešnosti a diváci majú opäť jedinečnú možnosť zakúpiť si vstupenky takmer s polročným predstihom. Tentoraz bude akcia zameraná na Operu SND, konkrétne na predstavenie Rigoletto, ktoré SND uvedie 10. mája 2016.

Akcia bude prebiehať od pondelka 30. 11. 2015 do nedele 6. 12. 2015 a diváci, ktorí si počas jej trvania zakúpia vstupenku, majú nárok na výnimočnú 10-percentnú zľavu (na všetky kategórie).

Vstupenky s automaticky zníženou cenou si môžete kúpiť on-line na www.snd.sk a v pokladniciach SND. Pokiaľ uprednostňujete rezerváciu, tú je možné vybaviť na telefónnom čísle +421 2 204 72 289 alebo na e-maile rezervacie@snd.sk.

Pripravil: Ľudovít Vongrej

poznámka: 9. mája došlo z zmene obsadenia: V Rigolettovi sa namiesto Julie Novikovej divákom Opery SND predstaví Hila Fahima

zdroj: SND

Zdieľať:

O autorovi

Ľudovít Vongrej
šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

Videozáznam tlačovej konferencie Národného divadla Košice k sezóne 2023/2024