S abonentkou do košickej filharmónie

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Štátna filharmónia Košice (ŠfK) vstupuje do svojej 53. koncertnej sezóny s novým šéfdirigentom Robertom Jindrom. Aktuálne, a to len do 16. septembra 2021, filharmónia ponúka abonentky – cenovo zvýhodnené vstupenky na série koncertov. Abonentka svojmu majiteľovi zároveň zaistí stabilné miesto v sále Domu umenia na všetky koncerty abonentného cyklu.

(reklamný článok, ŠfK)

A cyklus ponúka 14 koncertov zameraných na tradičný aj objavný symfonický repertoár. Jadrom ich dramaturgie sú veľké symfonické diela a zaujímaví hudobní hostia, napríklad sopranistka Jolana Fogašová, husľoví virtuózi Dalibor Karvay a Ivan Ženatý, kontrabasista Roman Patkoló, klaviristi Marek Kozák, Ladislav Fančovič a mnohí ďalší renomovaní sólisti. S orchestrom ŠfK sa predstavia dirigenti Robert Jindra, Ondrej Lenárd, Oliver Dohnányi, Kaspar Zehnder, Zbyněk Müller, Maroš Potokár, Leoš Svárovský a Finnegan Downie Dear.

Šesť koncertov B cyklu je zostavených z populárnych diel orchestrálneho repertoáru ako Mozartovo Rekviem, Dvořákove, Mozartove, Haydnove či Schumannove diela. Miesto v B cykle si našli aj netradičné počiny, akým je uvedenie Koncertu pre saxofón a sláčiky Alexandra Glazunova, medzižánrový projekt Symphony Meets Jazz s Hankou G a Ondrejom Krajňákom alebo koncert so študentmi konzervatória.

Prečítajte si tiež:
Novým šéfdirigentom Štátnej filharmónie Košice bude od nasledujúcej sezóny Robert Jindra

Navyše, každá abonentka je prenosná, to znamená, že ak jej majiteľ nemôže na niektorý z koncertov prísť, môže ju požičať niekomu zo svojich blízkych.

Štátna filharmónia Košice, foto: Miriama Fenciková

Informácie o cenách abonentiek, ako aj aktuálnych opatreniach nájdete na www.sfk.sk/abonentne-cykly. Abonentky ŠfK sú v predaji do 16. septembra vo vstupenkovej pokladnici Domu umenia.

www.sfk.sk

Informovala: Lucia Radzová, ŠfK

PR článok

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár