Simona Houda-Šaturová a Zdeněk Klauda hovoria o novom CD

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Slovenská sopranistka žijúca v Prahe Simona Houda-Šaturová nahrala nové CD Decade Mozart & Mysliveček, ktoré pokrstila v novembri tohto roku v Prahe. Pozrite si video, v ktorom sa o tomto novom CD rozpráva dirigent Zdeněk Klauda so Simonou Houda –Šaturovou.

So sopranistkou sme nedávno priniesli rozhovor, v ktorom nám o svojom novom CD povedala:

Medzi vaše posledné umelecké aktivity patrí nový projekt Mozart & Mysliveček, ku ktorému ste pripravili aj nové CD. O aký projekt ide a ako vznikol?

Pred pár rokmi som vyberala na iný projekt árie Josefa Myslivečka a vtedy som si prvýkrát uvedomila, že by mohlo byt spojenie Myslivečka s Mozartom dramaturgicky veľmi zaujímavé. Minulý rok sa myšlienka pri naštudovaní Myslivečkovej Olimpiade v ND oživila a milo ma prekvapil dirigent Zdeněk Klauda, ktorý prišiel za mnou v podstate s tým istým nápadom, len spresnil výber árií na jednu dekádu. To sa stalo hlavným motívom a nakoniec aj dalo názov celému CD. Jedná sa o desaťročie 1771-1781, keď sa v našom projekte stretáva zrelý a úspešný Mysliveček s mladým Mozartom v rozmedzí jeho 16 až 26 rokov! Myslím, že sa nám podarilo zostaviť veľmi zaujímavý výber. Dokonca štyri árie z Myslivečkových opier sú nahrané vo svetovej premiére. Pred rokom v októbri sme celý projekt naštartovali a v týchto dňoch je CD Decade hotové. (pozn. redakcie: krst CD sa uskutočnil 2. novembra 2014 v Emauzskom kláštore v Prahe) Celý rozhovor si prečítate TU…

CD Mozart & Mysliveček Simona Šaturová

CD Mozart & Mysliveček Simona Šaturová

www.saturova.cz

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár