Slovenská filharmónia sa predstaví na festivale InClassica v Dubaji

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Slovenská filharmónia so šéfdirigentom Danielom Raiskinom odcestujú v sobotu 4. septembra 2021 do Spojených arabských emirátov, kde vystúpia na medzinárodnom hudobnom festivale InClassica. Festival sa bude konať v Dubaji od 28. 8. – 26. 9. 2021.

Slovenská filharmónia sa predstaví na štyroch festivalových koncertoch pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina (7., 9. 9. 2021) a arménskeho dirigenta Sergeya Smbatyana (6., 8. 9. 2021). Po boku nášho orchestra vystúpia svetovo uznávaní sólisti – britský huslista Daniel Hope, výnimočný rakúsky klarinetista Andreas Ottensamer, americký husľový virtuóz Gil Shaham a rakúsky klavírny virtuóz Rudolf Buchbinder.

Daniel Raiskin, Slovenská filharmónia, 2021, foto: Ján Lukáš

Filharmonici uvedú diela Bedřicha Smetanu, Antonína Dvořáka, Piotra Iľjiča Čajkovského, Ludwiga van Beethovena a súčasného skladateľa Alexeya Shora, ktorý je rezidenčným skladateľom tohto ročníka festivalu.

Na tohtoročnom festivale InClassica sa predstaví hviezdna zostava umelcov z celého sveta – Denis Matsuev, Maxim Vengerov, Yekwon Sunwoo, Mischa Maisky, Daniel Lozakovich, Steven Isserlis, Fazil Say, Rudolf Buchbinder, Gil Shaham, Daniel Hope, Danielle de Niese, Behzod Abduraimov a Andreas Ottensamer.

Organizátorom podujatia je Európska nadácia na podporu kultúry (EUFSC) a SAMIT Event Group.

Informovala: Martina Tolstova, SF

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár